Porsche 911 Turbo S Exclusive Series: brutálna limitka za štvrť milióna!

Neprešiel ani mesiac odvtedy čo bola vyrobená miliónta 911-tka, a nemecká značka oznámila ďalší míľnik. Predstavila Porsche 911 Turbo S Exclusive Series spadajúce do novej exkluzívnej série z ktorej sa vyrobí iba 500 kusov. Bude sa predávať za štvrť milióna eur.

Pohonná jednotka, ktorej súčasťou je sedemstupňová prevodovka PDK, umožňuje vystreliť z nuly na 100 km/h za 2,8 sekundy a dosiahnuť max. rýchlosť až 330 km/h.  Exkluzívne, však nie je iba to čo sa nachádza pod kapotou, exkluzívny je aj jeho exteriér a interiér auta. Ručne vyrábaný superšport predstavuje novú estetiku zvnútra aj zvonka, pričom možno hovoriť o úplnom novom aute. Spolu s automobilom sa budú predávať aj lifestyle hodinky Porsche Design Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series.

Vlastníte jedno z týchto áut? Pozrite sa na svoje zápästie! 

Srdcom tohto Herkula je plochý 3,8-litrový motor s dvojitým turbom, ktorý generuje 607 koní a poskytuje krútiaci moment 750 Nm. Nárasť o 27 koní v porovnaní so štandardným modelom Turbo S je naozaj cítiť. Nové coupé je v porovnaní s ním o 3 sekundy rýchlejšie. K dispozícii sú systémy ako Porsche Dynamic Chassis Control a Porsche Active Suspension Management s balíkom Sport Chrono, ktoré sú zvyčajne dostupné iba za príplatok. 20-palcové centrálne uzamykacie kolesá majú naozaj čo robiť. Ich brzdný čas na minimum skracuje systém Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB).

Dizajnové prvky Exclusive Series Coupe zahŕňajú rozsiahle použitie kompozitných materiálov, ako sú strešné krytiny z uhlíkových vlákien, bočné prahy a veko batožinového priestoru. Aerodynamika je zdôraznená integrovanými prvkami Aerokit. Tie zahŕňajú nový predný spojler, prepracovanú kapotu (s pevným spojlerom a bočnými krídlami) a automatické zadné krídlo. Super športové auto sa prezentuje v zlatom kovovom laku, ktorý kontrastuje s dvoma pásikmi z uhlíkových vlákien na streche a zadnej časti. Pilota a spolujazdca v interiéri hýčkajú ozdobné prvky z uhlíkových vláknami spolu s koženými sedadlami nastaviteľnými v 18-tich polohách, zvukový systém Burmester a systémom Porsche Communication Management.

Na pripomenutie exkluzivity tohto auta, vyvinula spoločnosť Porsche Design model hodiniek Chronograph 911 Turbo S Exclusive Series.  Hodinky v cene 9 950 eur vyžarujú rovnakú auru ako samotné vozidlo a k dispozícii budú iba majiteľov automobilov. Exkluzívne Porsche 911 Turbo S sa bude ručne vyrábať v novom ateliéry Porsche Exclusive Manufaktur v Zuffenhausene. Zo superšportu sa vyrobí iba 500 kusov, pričom cena za každý z nich bola stanovená na 257 500 USD.

Zdroj: porsche.com

 

 

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý