Plánujete vymeniť starú manželskú posteľ za novú? Pomôžeme vám pri jej výbere

Pri jej kúpe si dáme záležať, aby bola predovšetkým trváca. Napriek tomu sa nám ale niekedy nepodarí kúpiť kvalitnú a po pár rokoch sa s ňou budeme musieť rozlúčiť.

Ak sa nechcete znova popáliť a chcete si kúpiť naozaj kvalitnú manželskú posteľ, pri jej výbere musíte hľadieť predovšetkým na toto.

Rozhodnite sa pre dobrú veľkosť postele

Pri výbere novej manželskej postele je potrebné všímať si veľkosť postele. Veľkosť postele je dôležitá aj preto, aby sa vám do spálne zmestil zvyšný nábytok, ktorý tam máte a neplánujete ho vyhodiť, ale aj kvôli tomu, aby vám pasovala na matrace, ktoré ste si plánovali ponechať, nakoľko sú ešte v dobrom stave a bolo by zbytočné ich vyhodiť.

Najviac sa predávajú dva rozmery manželských postelí – 200×160 cm a 200×180 cm. Vyberte si teda ten, ktorý vám viac vyhovuje.

Morenie postele prispôsobujte nábytku a podlahe

Keď už budete mať ujasnené, akú veľkosť manželskej postele si vybrať, dôležité je vybrať si morenie drevenej masívnej postele. Odporúčame ho ladiť s nábytkom a podlahou. Morenie postele musí byť podobné, ideálne rovnaké ako má nábytok v spálni. Nesmie sa však zhodovať s farebným prevedením podlahy.

Uprednostnite kvalitné masívne postele

Kvalitné postele z masívu sú najkvalitnejšie postele v ponuke nábytkárstiev. Sú vyrábané z čistého masívneho dreva, ktoré je ošetrené proti červotočom.

Masív je však v porovnaní s drevotrieskou ťažší, preto si pri prenášaní jednotlivých kusov masívnej postele nechajte pomôcť druhou osobou. Väčšina masívnych posteli si nevyžaduje komplikované skladanie, a to býva ich ďalšou výhodou.

Samozrejme, aj postele z drevotriesky a čalúnené postele sú kvalitné. Kvalitou sa však nepribližujú masívnym posteliam. Pri masívnych posteliach však počítajte s vyššími cenami. Máte však istotu, že vám tieto postele aj vydržia.

Zdroj titulky: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý