Piero Lissoni stavia oázu rafinovaného bývania v Miami

Taliansky architekt Piero Lissoni už stihol navrhnúť všeličo. Od luxusných letovísk, cez super jachty, až po autá a kávovary. Teraz sa snaží preraziť so svojím prvým projektom v USA. V tomto roku otvorí na území Bayside na Floride projekt Ritz Carlton.  

Namiesto apartmánov v mrakodrapoch vytvoril kolekciu 111 rezidencií a 15 samostatne stojacich víl s dvomi až štyrmi spálňami v cene od 2 do 40 miliónov dolárov. Najväčšou inšpiráciou bolo pritom svetlo, ktorého je v interiéroch dostatok. Vďaka oknám od podlahy až k stropu, paravánom či žalúziám tu možno zažiť dramatickú hru svetla a tieňa. Zákazkové kuchyne a kúpeľne navrhol Lissoni pre Boffi, kde po desaťročia pôsobil ako kreatívny riaditeľ.

Použité materiály ako kameň a drevo vytvárajú pokojnú eleganciu, ktorá je naozaj vzácna. Ritz Carlton poskytuje všetky typické výhody: terasový bazén, kúpele, súkromný prístav, fitness centrum a iné. Na svoje si tu prídu najmä obyvatelia s kreatívnym zmýšľaním.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý