Najdrahšie hodinky z Putinovej zbierky sú na predaj

Vladimíra Putina by sme mohli označiť aj za muža, ktorý fandí krásnym a drahým hodinkám. Koniec koncov, môže si to dovoliť. Zbierka jeho hodiniek obsahuje asi naozaj všetko od Blancpain Aqualung, ktoré mal na ruke pri podpisovaní zmluvy o pripojení Krymu, až po hodinky, ktoré stoja viac než jeho deklarovaný ročný príjem.  Dnes sme však zistili, že najpôsobivejšie a najdrahšie hodinky z Putinovej zbierky sú na predaj. 

Vladimír Putin: najmocnejší muž planéty a jeho skromný majetok

Hodinky Patek Philippe 5208P sú jedným z najkomplikovanejších modelov ženevskej manufaktúry a dopriať si ich môžu len vyvolení. Ich trhová cena sa pohybuje okolo 900 tisíc eur a  za tú cenu dostane budúci majiteľ viac ako len hodinky, ktoré ukazujú čas Ich súčasťou sú komplikácie ako minútová repetícia, jednotlačidlový chronograf a perpetuálny kalendár.

Hodinky boli prezidentovi Ruska predané v londýnskej predajni Watches of Switzerland, no dátum v dokumentácii nie je viditeľný. Je však možné, že osvedčenie o predaji hodiniek mohol v Putinovom mene vypísať ktokoľvek, takže neexistuje spôsob, ktorým by sa stopercentne dalo potvrdiť, že že ich skutočne kúpil a teraz predáva Putin. Avšak predajcovia značky Patek Philippe sú povinní vytlačiť pravé meno kupujúceho.

Aj napriek tomu je však dnes možné všeličo. Aukcia prebehne v polovici júla v Monaku. Časti príbehu sa však neustále spájajú a my dúfame, že čoskoro vám o hodinkách jedného z najmocnejších politikoch sveta poskytneme oveľa viac informácií.

Patek Philippe 5208P

Patek Philippe 5208P

Patek Philippe 5208P

Patek Philippe 5208P

Patek Philippe 5208P

Patek Philippe 5208P

Zdroj:hodinkee.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý