Pár spôsobov ako po príchode z práce dosiahnúť viac energie a pocit spokojnosti

Žijeme v hektickom svete a práve preto sa niet čo čudovať, že niekedy príde ten čas, keď zistíme, že jednoducho nevládzeme urobiť ani tie banálne a nenáročné činnosti. Ak chcete mať po príchode z práce viac energie a chcete sa cítiť spokojne, poradíme vám spôsob, ako to dosiahnuť.

Netrávte čas na sociálnych sieťach

Sociálne siete nám síce uľahčujú komunikáciu s kamarátmi ak sme ďaleko od seba. Neraz však na nich trávime zbytočne veľa času. Scrolujeme nástenku, pozeráme staré fotky a ani si neuvedomujeme, že zabíjame svoj čas. Ak ste sa náhodou prednedávnom zaregistrovali na kresťanskú zoznamku a očakávate správy od niekoho, s kým si píšete, tak pokojne môžete ísť, ale netrávte zbytočne veľa času na sociálnych sieťach a zoznamkách. Vyskúšajte si aspoň týždeň byť bez akéhokoľvek pripojenia na internet. Uvidíte, že si nájdete čas na viac činností – na činnosti, ktoré ste predtým nestíhali.

Chodievajte do prírody

Čo viac vám pomôže zlepšiť si náladu ako pokoj, ticho, kľud v prírode? Príroda má svoje čaro, či už je jar, leto, jeseň alebo zima. Chodievajte vždy po práci aspoň na hodinku do prírody. Ak bývate kúsok od lesa, obujte si tenisky, staré oblečenie, mobil nechajte doma a spravte si prechádzku. Nebudete potrebovať ani tie najúčinnejšie tabletky na chudnutie, ktoré máte možnosť dostať aj v lekárni. Schudnete, zlepšíte si náladu a čo je hlavné – zbavíte sa stresu.

Nenechajte sa ovplyvňovať a organizujte si svoj čas

Žijeme pod tlakom a preto vám možno bude robiť problém si zorganizovať čas. Naučte sa zapisovať si veci, čo máte spraviť. Pokojne si môžete kúpiť aj motivačný diár, do ktorého si budete zapisovať to, čo vás v daný deň potešilo, čo musíte vylepšiť.

Naučte sa rozlišovať situácie. Veľakrát sa necháme rozhodiť úplnými nepodstatnými zbytočnosťami, ktoré nám narobia viac starostí a stresu. Z toľkých starostí sa vám môže zhoršiť pleť a začnú vám vypadávať vlasy až tak, že na rýchlejší rast vlasov môžete rovno zabudnúť.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon Hill3 komentáre

 • Odpovedať jún 19, 2017

  Lucia

  Vždy keď som dorazila z práce, odložila som mobil, dala si vínko a dobré jedlo a pustila si dobrý film. Človek by sa mal fakt zrelaxovať. Poprípade sme vyrazili s kamoškami do mesta a utužovali tak vzťahy priamo, nie na sociálnych sieťach 🙂

 • Odpovedať jún 19, 2017

  Silvia

  Súhlasím, treba žiť naživo 🙂 Na druhú stranu, ja som už dlhšie sama s malými deťmi a rodinu mám ďaleko, takže pre mňa online spojenie nevyhnutnosť práve pre relax a spojenie s blízkymi, udržanie vzťahov aj v tejto situácii. Pred tromi rokmi som presedlala na smartfóny a spokojná som. Prácu aj súkromie mam so sebou a hneď sa život zvláda ľahšie.

  • Odpovedať jún 20, 2017

   Lucia

   Určite, to s vami súhlasím, popísala som skor čas minulý, keď som nemala dieťa a chodila som po celom dni za PC domov. U nás sa povinne naučili s laptopom, smartfónmi všetci dedkovia a babičky, sme tiež ďaľeko, je to nevyhnutnosť.