Pápež dostal do daru upravené Lamborghini Huracán v hodnote 183 000€. To poputuje pod kladivko

Súčasná hlava cirkvi, pápež František, dostal do daru nové Lamborghini Huracán. Základná cena vozidla sa pohybuje okolo 183 000€. Vozidlo si však neponechá dlho – čoskoro pôjde do dražby v aukčnej sieni Sotheby´s.

Pápež František si športiak, ktorý dostal do daru, veľmi neužije. Svojho daru sa však vzdáva dobrovoľne. Výnos z pripravovanej dražby bude venovaný na pomoc opravy budov v irackej provincii Ninive. Budovy, úrady a chrámy tohto mesta boli zničené militantmi Islamského štátu. Vatikán chce týmto počinom docieliť, aby sa kresťania bez domova „vrátili ku svojim koreňom a znovu nadobudli svoju dôstojnosť“. Ďalšia časť peňazí bude použitá pre Hnutie Jána XXIII., ktoré pomáha obetiam obchodu s ľuďmi v Afrike.

Pápežovo Lamborghini je špeciálne upravené

Pápežovi dopravili športiak pred Dom sv. Marty vo Vatikáne, kde momentálne býva. Verzia automobilu bola upravená špeciálne pre potreby pápeža, čo jeho cenu v dražbe môže ešte navýšiť. Luxusné Lamborghini je zladené v typicky vatikánskych farbách – bielej a žltej.

Vo všeobecnosti je pápež František známy tým, že aj ako hlava cirkvi sa často presúva hromadnou dopravou. Vo Vatikáne ho tiež vídať v modrom Ford Focuse. František totiž odsudzuje konzumný spôsob života a hromadenie drahých hmotných statkov.

Lamborghini Huracán však nie je prvým darom, ktorý pápež venoval do dražby. V roku 2014 dal vydražiť darované vozidlo Harley-Davidson a výťažok z predaja venoval charite. Motocykel bol vydražený za 239 000 eur, čo je viac ako 10-násobok jeho zvyčajnej predajnej ceny. Kožená bunda podpísaná pápežom Františkom, ktorá patrila k motocyklu, bola zas vydražená za 57 400€.

 

Zdroj: infobae.com

 Buďte prvý