Palazzo Dama: Hotel s úchvatným talianskym štýlom v samotnom srdci Ríma

Snívali ste niekedy o objavovaní tajomstiev Ríma, jedného z najkrajších a najvýznamnejších miest histórie? Vaše kroky v slávnom Ríme môžu zamieriť napríklad do srdca mesta, kde sa nachádza aj majestátny hotel Palazzo Dama. Nehnuteľnosť opradená minulosťou vznikla v 18. storočí na počesť významných aristokratických žien.

Taliansky luxus opradený históriou

Hotel sa nachádza v blízkosti Piazza del Popolo, ktorý je bodom prelínania všetkých možných spôsobov dopravy a zároveň zoskupením viacerých pamiatok na jednom mieste. Palazzo Dama niekoľko metrov od tohto prostredia poskytuje neopakovateľné intímne zážitky pod talianskym slnkom.

Rodina Malaspinovcov, ktorá palác postavila a vlastnila, v ňom s radosťou prijímala najvplyvnejšie osobnosti aristokracie a diplomatov krajiny. Pri výstavbe nehnuteľnosti však položila základy vily, ktorá dnes ponúka viac luxusu ako ktorýkoľvek 5-hviezdičkový hotel. Budova si zachovala nielen historickú a luxusnú atmosféru, ale aj typické antické kúzlo.

Čo sa týka možností ubytovania v Palazzo Dama, na výber máte z izieb Deluxe a Junior Suites, pričom všetky sú rovnako veľkolepé a pohodlné. Každá izba i apartmán boli dôkladne dekorované podľa trendov vintage štýlu a ozdobené nadčasovým nábytkom z celého sveta. V súčasnosti sa môžete pozrieť na dizajn takmer každej z izieb aj z pohodlia domova. Veľkolepý hotel sa totiž stal vďačným cieľom mnohých fotografov a umelcov na cestách. Mramorové kúpeľne, ktorými sú vybavené všetky izby, sú navyše perfektným miestom na relax po dlhom dni plnom turistiky.

Relax i zábava na jednom mieste

V strede Palazzo Dama je v tienistých záhradách ukrytý obrovský bazén, kde môžu všetci návštevníci oddychovať pod talianskym slnkom. V tejto časti Talianska slnko hreje takmer celoročne a celkový dojem z vonkajšieho prostredia umocňujú aj exotické rastliny v blízkosti bazéna, ako napríklad olivovníky a citrónovníky.

Súčasťou nehnuteľnosti je tiež reštaurácia Pacifico, ktorú brilantne vedie renomovaný šéfkuchár Jaime Pesaque. Jeho kuchyňu tvorí unikátny mix peruánskych a ázijských chutí. Čo sa týka zábavy, hoteloví komorníci sú pripravení hosťom sprostredkovať v akúkoľvek dennú hodinu exkurzie po Ríme, prehliadky antických kútov i obyčajnú úpravu oblečenia u krajčíra. Taktiež môžu kedykoľvek ma prianie hosťa zavolať wellness a beauty expretov. Záber služieb, ktoré sprostredkúva taliansky palác, je naozaj široký.

Hoci bol palác vybudovaný pôvodne na to, aby vzdal česť najvýznamnejším dámam aristokracie, dodnes je nositeľom typickej talianskej elegancie a luxusu. Prečo teda nenavštíviť toto čarovné miesto?

Zdroj fotografiíBuďte prvý