Opel vyrazil vpred so špičkovými modelmi. Ktoré zaujmú najviac?

Opel bol dlhé roky v tieni svojich známejších nemeckých súrodencov ako BMW či Mercedes. V ostatných rokoch však vyrazil vpred a predstavil niekoľko skvelých modelov, ktoré zaujali širokú motoristickú verejnosť – či už je to šikovná Corsa do mesta, alebo luxusná Insignia z budúcnosti. Ktoré ďalšie vozidlá značky Opel si zaslúžia vašu pozornosť? 

Opel Corsa 

Opel Corsa je šikovné auto, ktoré je ako stvorené do mesta. Zaujme hravým dizajnom a rafinovaným interiérom, ktorému môžete vdýchnuť kúsok seba vďaka možnosti jeho personalizácie. Siahnuť môžete po troj- a päťdverovej verzii, no v každom modeli nájdete možno trochu prekvapivo veľkorysý priestor. O tom, že Opel Corsa je ideálnym mestským autom, svedčia aj asistenčné systémy ako Opel Eye či režim City. Prvý z nich zvyšuje vašu bezpečnosť, druhý sa stará o lepší pôžitok z jazdy.

Opel Corsa je detailista a myslí na každú situáciu – nechýba ani vyhrievanie volantu, čelného a zadného skla, sedadiel či spätných zrkadiel. Pod kapotou nájdete efektívnu a ekologickú verziu motorov Euro6 s výkonom od 51 do 152 kW. Vďaka dynamickému podvozku, presnej prevodovke a spomínaným asistenčným systémom vám Opel Corsa dopraje jedinečný pôžitok z jazdy. Hľadáte auto do mesta? Práve ste našli jedno z najlepších.

Opel Astra

Ak sa rozhodnete pre Opel Astra, vyberiete si z troch modelových radov – klasická päťdverová Astra, priestranný Sportstourer a elegantný sedan Notchback. Nech sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z nich, poteší vás kompaktnosť vozidla, dynamický dizajn s prvkami elegancie a skvelé asistenčné systémy z dielne Opel. Aj Astra disponuje šikovnou Open Eye technológiou, ktorá vám napríklad vypočíta vzdialenosť od vozidla pred vami či asistuje pri rozoznávaní dopravných značiek.

Dizajnéri na detaily mysleli aj pri Astre – zážitok z jazdy spestrí strešné okno, nízka nakladacia hrana robí batožinový priestor prístupnejším a v zime sa môžete spoľahnú na vyhrievané prvky ako volant, predné aj zadné sedadlá. Pod kapotou sa o akciu starajú športové motory – pri vznetových agregátoch počítajte s výkonom do 118 kW, pri zážihových až 147 kW. Vďaka svojej motorizácii je Opel Astra skvelé auto do mesta, no dynamickú jazdu si užijete aj na diaľnici či v stúpaniach.

Opel Mokka X

Opel vyrobil zaujímavé SUV, ktoré si vyberiete v troch rôznych úrovniach vybavenia – Selection, Enjoy a Innovation. Mokka X poteší na prvý pohľad luxusným a robustným dizajnom a neskôr aj vaše oči – v noci či v šere sa môžete spoľahnúť na LED svetlá, s ktorými vidíte až o 30 % lepšie. Luxusný dojem pokračuje aj v interiéri vozidla – prepracované detaily, ergonomické sedačky, kvalitné materiály a skvelý výhľad umocňujú zážitok z jazdy. Dopriať si môžete aj panoramatické okno, ktoré Opel Mokka X opticky zväčší a vám pripraví pohľad na krásne scenérie.

Čo ukrýva Mokka X pod kapotou? Vďaka odľahčenému podvozku a efektívnym motorom sa môžete tešiť na spoľahlivý výkon aj v náročnejšom teréne. Opel myslel aj na užitočné asistenčné systémy ako rozjazd v kopci či jazda z kopca a v kombinácii s pohonom 4×4 nájdete v tomto aute spoľahlivého partnera. Nemecká automobilka prichádza so zaujímavými inováciami – napríklad systém Opel Onstar za vás odošle informácie o nehode, nadiaľku skontroluje stav vozidla či prepojí smartfón s autom. Mokka X je komfortné, všestranné a inteligentné SUV, ktoré splní očakávania aj tých najnáročnejších.

Opel Insignia 

Insignia patrí k tomu najlepšiemu, čo Opel ponúka – luxusný dizajn plný dynamiky a elegancie, najmodernejšie technológie a dokonalý pôžitok z jazdy. Vybrať si môžete z dvoch modelových radov – priestrannejší Sports Tourer a limuzínu Grand Sport. Čím vás tieto vozidlá dostanú? Prepracovaný dizajn exteriéru pokračuje aj v interiéri – ergonomické tvary, najkvalitnejšie materiály a pocit priestrannosti. Opel Insignia dopraje aj najnáročnejším vodičom nezabudnuteľný zážitok z jazdy vďaka svojmu vyladenému podvozku, výkonným motorom a ľahko ovládateľnej a presnej prevodovke.

A čo asistenčné systémy? Aj Insignia disponuje skvelým Onstar systémom, ktorý znižuje riziká na cestách a zjednodušuje ovládania vozidla. Opel je pyšný aj na prepracované maticové svetlomety Intellilux LED, ktoré berú ohľad na protiidúce vozidlá a aj tak dokážu osvetliť cestu až 400 metrov pred vami. Milovníci hudby si môžu dopriať prémiový audiosystém Bose s 9 reproduktormi. Jednoducho, Opel Insignia je výnimočné vozidlo, na ktoré môže byť nemecká automobilka hrdá a vy dostanete jedinečnú príležitosť nasadnúť do vozidla budúcnosti už teraz.

Zaujalo vás niektoré z týchto áut? Pozrite si ponuku modelov Opel a vyskúšajte si niektorý z modelov v akcii.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon Hill



Buďte prvý