Rolls-Royce predstavil špeciálny jedno-kusový model, ktorý je najdrahší na svete

Rolls-Royce Sweptail je skutočne jediným na svete a jeho cena je v porovnaní s napríklad Bugatti Chiron oveľa vyššia. V tomto článku sa môžete pozrieť na najdrahšie auto na svete, ktoré bolo vyrobené špeciálne pre neznámeho boháča. 

Hovorí sa, že ide o zberateľa jácht, automobilov, lietadiel a  iných jedinečných vecí. Jeho požiadavkou bol tentokrát Rolls-Royce inšpirovaný vozidlami vyrábanými v rokoch 1920 až 1930. Na výrobe auta sa pracovalo už od roku 2013 a výsledok bol len nedávno predstavený svetu na akcii Concorso d’Eleganza Villa d’Este.

Základom tohto auta je klasický model Phantom Coupe, no základom karosérie a vnútra auta sú modely z rokov 1920 – 1930. Okrem sošky môžeme vpredu vidieť aj chrómovú masku  chladiča, ktorá je vskutku mohutná a prepracovaný nárazník so svetlometmi.

Tie najjedinečnejšie krivky auta sú však situované v zadnej časti. Úžasná panoramatická strecha sa tiahne až po veko kufra a skvelé je, že sa dá pohodlne otvoriť.

Niet pochýb o tom, že zákazníkom a objednávateľom bol hriešne bohatý človek, nakoľko sa cena auta pohybuje v prepočte okolo 13 miliónov dolárov.

Zdroj: hnonline.sk

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý