Nový Bentley Mulsanne: Re-definícia luxusu v sedane

Britská značka Bentley prekonáva samu seba a predstavuje novú vlajkovú loď v podobe modelu Mulsanne. Ten prichádza po novom až v troch luxusných verziách. Nový Mulsanne sa od svojho predchodcu líši výkonom a vzhľadom. Úplne nové sú podvozkové komponenty (vrátane účinnejších motorov a systému vzduchového odpruženia, ktoré na základe rýchlosti upravuje svoju charakteristiku.

Nový Mulsanne sa môže pochváliť 6,75 litrovým motorom V8, ktorý poskytuje výkon 512 koní a krútiaci moment 752 Nm. Toto všetko ovláda 8-stupňová automatická prevodovka ZF. Maximálna rýchlosť je do 300 km/h a luxusný štvordverový sedan zrýchľuje z nuly na sto za 5,1 sekundy. Mulsanne Speed pridáva extra výkon v podobe 25 koní a 59 Nm navyše. Dosahuje max. rýchlos cez 300 km/h a zrýchľuje z nuly na sto za 4.9 sekundy. K dispozícii je aj nový režim Šport pre ešte lepší zážitok z dynamickej jazdy. Atletický výzor limuzíny podčiarkujú 21-palcové zliatinové disky kolies a športové výfuky.

Predĺžená verzia modelu Mulsanne má o 10-palcov väčší rázvor pričom poskytuje obrovský priestor na nohy pre cestujúcich vzadu. Pri cestovaní v tomto automobile môžete ľahko nadobudnúť pocit, že cestuje v prvej triede luxusného lietadla. Ešte väčšie súkromie a pohodlie zabezpečujú elektricky sťahované záclonky a vďaka strešnému oknu sa do kabíny predsa dostáva svetlo. Môžete tak nerušene pracovať. Stredová konzola ponúka USB porty, držiaky na perá a poháre vrátane niekoľkých odkladacích priestorov. Zvláštnu výbavu predstavujú ergonomické a individuálne prispôsobiteľné stolíky.

Všetky tri verzie sa pýšia vylepšenou prednou mriežkou chladiča s jednoliatym nárazníkom. Vylepšené svetlomety sa automaticky prispôsobujú svetelným podmienkam. V interiéry nového Mulsanne možno teraz nájsť ešte viac kože, ktorá je dômyselne prešívaná. Vyberať možno až z 24 farieb kože a 13-tich dýh dreva, ktoré sa nachádza až na 40-tich miestach po celom interiéri. Vodič ako aj cestujúci majú k dispozícii nový zábavný systém s pamäťou 60 GB. Pasažieri v zadu môžu využívať zabudované 10,2-palcové tablety s OS Android s pripojením Wi-Fi alebo 4G. K dispozícii je aj možnosť integrácie audio systému Naim, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre Bentley a ktorý harmonicky integruje zosilňovač s výkonom 2200 W a 20 reproduktorov.

Zdroj: www.bentleymotors.com

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý