Nové bývanie? Toto sú farby, ktoré oživia vaše najlepšie spomienky

Trendy v interiéroch sa začínajú meniť čoraz rýchlejšie. Kedysi sme nábytok v miestnostiach vymieňali raz za dve desaťročia, dôkazom čoho sú naše spomienky na kuchynskú linku starých rodičov alebo pohodlný gauč, na ktorom sa stihli vystriedať aj tri generácie.

Pravdou je, že na starodávne kúsky nábytku či oblečenia máme mnohé nezmazateľné spomienky, ktoré v nás vyvolávajú príjemné pocity. Navyše častokrát sa vďaka nim presunieme do obdobia, kedy sme ich používali spolu s blízkymi ľuďmi.

Priznajme si, že všetci obľubujeme nové veci, ktoré sú okrem plnej funkčnosti aj krásne na pohľad. Je skvelé vedieť, že váš byt či dom môže vyzerať úžasne, novo a zároveň v ňom budete cítiť atmosféru nielen domu, ale skutočného ,,domova“. Ako? Jednoducho, prostredníctvom takzvaného vintage štýlu. Chcete mať luxusnú a štýlovú domácnosť? Vytvorte si ju vďaka týmto zaručeným trikom.

5 farieb vintage štýlu

Biela

Farba nevinnosti a čistoty je štandardným náterom nábytkov a kuchynských spotrebičov. Je ľahko kombinovateľná, pôsobí žiarivo, čisto a vďaka kontrastu s inými farbami, luxusne a sviežo. Okrem nábytku, sa vyníma aj na doplnkov a malých ornamentoch.

freshome.com

Ružová

V kombinácii s bielou môže tato farba pripomínať štýl ala ,,lolita.“ Čo nie každému príde veľmi príjemné. To však neplatí v prípade ak bielu farbu nábytku skombinujete s doplnkami v staroružovej farbe. Pastelové farby spolu vytvárajú dokonalú harmóniu, ktorá pôsobí nežne a dievčensky.

Hnedá

Skrine, komody, postele, stolíky či botníky sú vyrobené práve v hnedej farbe. Zaručeným pravidlom ostáva fakt, že hnedá farba nie je a nebude minulosťou. V nábytkárstve aj naďalej ostáva farbou číslo jeden a jediné čo sa sezónne v trendoch mení, sú jej rôzne odtiene.

freshome.com

Šedá

,,Obleč sa do niečoho farebnejšieho nech nie si nevýrazná ako šedá myška.“ Započula som konverzáciu medzi matkou a dcérou. Dcéra samozrejme neposlúchla, pretože vie, že kombináciou mnohých odtieňov šedej si dokáže vytvoriť nezabudnuteľný outfit. Rovnakú taktiku môžete použiť aj pri zariaďovaní domácnosti. Na stenu použite svetlú šedú, zatiaľ čo obliečky s vankúšmi nakombinujete v kontrastných odtieňoch šedej farby.

Zdroj: freshome.com

Fialová

tajomná, záhadná farma, ktorá vytvára nezabudnuteľný šmrnc v každej miestnosti. Izbe výrazne pomôžete ak v nej použijete doplnky práve vo fialovej farbe. Napríklad v podobe neodolateľnej levandule, svietnika, obrazov s kvetinami či pláteným gaučom.

Zdroj:freshome.comBuďte prvý