Nová limitka od Oris na záchranu Veľkého korálového útesu

Známa švajčiarská spoločnoť pomenovanej podľa neďalakej rieky a údolia ešte pred BASELWORLDOM 2016 prebúdza kolekciu Aquis a predstavuje svojho najnovšieho člena Aquis Great Barrier ReefLimited Edition II.

Oris už po druhýkrát spojí svoje sily spolu s ochranárskym združením Australian Marine Conservation Society (AMCS) a  pomôže pri ochrane Veľkého koralového útesu.

16489_gallerie_greatbarrierreefleii_03

Aquis Great Barrier Reef – Limited Edition II.

Aquis, kolekcia hodiniek pre potápačov, je jedna z najúspešnejších kolekcií tejto značky vôbec. V podstate ide o robustné, kvalitne spracované potápačské hodinky so slušnou vodotesnosťou, s perfektnou lunetou a typickým dizajnom.

Puzdro hodiniek má priemer 46 milimetrov, vďaka čomu sú to najväčšie hodinky v modelovom rade Aquis. Puzdro je vyrobené z viacerých kusov ocele. Luneta je čierna a vyrobená z keramiky. Sklíčko hodiniek je samozrejme zafírové s antireflexnou vrstvou na oboch stranách.

Ciferník hodiniek je tmavomodrý s jemnými oranžovými detailmi. Čitateľnosť v tme vám zaručí Superluminova BG W9.

16487_gallerie_greatbarrierreefleii_02

Aquis Great Barrier Reef – Limited Edition II.

Oris si pre nás pripravil zaujímavú novinku v podobe netradičného spôsobu zobrazenia dňa v týždni. Mne osobne sa zdá byť veľmi šikovný. Deň v týždni je „podčiarknutý“ oranžovou čiarkou, ktorá ladí so zvyšnými oranžovými detailmi na ciferníku a lunete.

Hodinky poháňa automatický strojček s označením Oris Cal. 735 s frekvenciou 28800 vibrácii za hodinu. Rezerva náťahu je 38 hodín. Hodinky budú dostupné na oceľovom aj gumenom remienku.

16491_gallerie_greatbarrierreefleii_04

Aquis Great Barrier Reef – Limited Edition II.

Novinka s pultovou cenou 2150€ sa v priebehu roka dostaví aj na náš trh a pre viac informácií kontaktujte autorizovaného predajcu Chrono.Buďte prvý