Nezvyčajné a luxusné vajíčka tohtoročnej Veľkej noci

Veľká noc je už tu a my sme pre vás vybrali extravagantnú ponuku luxusných veľkonočných vajíčok, ktoré ak neulahodia vášmu jazýčku, tak aspoň zraku.

Neide o hocaké vajíčka. Sú prevažne ručne robené aj zdobené a čokoláda je z tých najkvalitnejších kakaových bôbov vôbec.

1. Mliečna čokoláda Bettys a vajíčko zdobené jarnými kvetmi

Bettys je známa čajovňa, obchod povestný svojím popoludňajším čajom a zároveň zamestnancami, ktorí sú odborníci na čokoládu. V tomto prípade ide o vajíčko vysoké 24 centimetrov s ručne vkladanými jarnými kvetmi, celé vytvorené z krémovej švajčiarskej mliečnej čokolády a vzormi z tmavej čokolády. Toto vajíčko stojí v prepočte približne 68€.

2.  Pierre Herm Dentelle oeuf Au Chocolat Au Lait

Ak hľadáte vajíčko, ktoré sa môže stať hviezdou Instagramu, je to jednoznačne toto úžasné vyrezávané vajíčko od Francúza Pierra Hermu. Pozostáva z jemnej mliečne čokolády, ktorá je ozdobená ručne robenou čipkou. Vajíčko kúpite v prepočte za 80€.

3.  Fortnum a Mason a ich Kolosálne vajce

Aj najväčší znalci zostanú ohromení týmto vajíčkom od Fortnums. Váži 1,4 kg a vo vnútri ukrýva ďalšie 4 samostatné vajíčka. Každé vajíčko má inú chuť a obsahuje ovocie alebo koreniny. Môže byť vaše za približne 106€.

4. Montezumas a Nezvyčajné čokoládovo-medové vajíčko

Pozeráte sa na nezvyčajnú škrupinku vyrobenú zo zmesi mliečnej a tmavej čokolády. Vnútro je naplnené chrumkavými medovými kúskami. Vajíčko váži približne 1 kg  a stojí v prepočte približne 53€.

5. Pierre Marcolini a vajíčko z čokoládového fondánu

Marcolini je známy svojimi nádhernými čokoládovými výtvormi z vysoko kvalitných surovín, vrátane prémiového kakaa od nezávislých výrobcov z celého sveta. Toto elegantné vajíčko je vyrobené zo sladkého fondánu a bielej čokolády. Vnútri má mini vajíčka rôznych príchutí a zvieratká z čokoládového karamelu. Cena tohto vajíčka je v prepočte približne 60€.

6. Harrods Artisan veľkončné vajíčko z mliečnej čokolády

Táto spoločnosť ponúka ručne maľované vajíčka s ombré efektom. Tmavá čokoládová škrupinka je naplnená ďalšími čokoládovými pochúťkami. Vajíčko stojí približne 50€.

7. Paxton veľkonočné vajíčko pol na pol

Jedno vajíčko, v ktorom sa snúbia dve chute. Polovica je zelený čaj Matcha s morskou soľou a karamelom, no a druhá chutí ako kombinácia čerešní a maku. Je to inovatívna a zaujímavá kombinácia chutí. Vajíčko je v porovnaní s ostatnými prekvapivo lacné. Stojí “len” 21€.

8. Artisan du Chocolat vajíčková skulptúra

Niečo pre futuristov. Trblietavé, magické, bohatá horká čokoláda, škrupinka tvorí oporu miniatúrnemu plnenému vajíčku, ktoré je zdobené plátkom 18 karátového zlata. Chuť je výnimočná – čerešňa a kardamó. -vajíčko stojí približne 42€.

 

 

Zdroj: standard.co.uk

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý