Newell: Americký výrobca luxusných karavanov nových rozmerov

Tak či onak v každom segmente sa nachádza značka, ktorej meno sa stalo synonymum pre kvalitu, dokonalé  spracovanie a jedinečný dizajn. Ak by ste sa na to opýtali napríklad hodinárskych entuziastov, určite by vám odpovedali Rolex. Vo svete obytných automobilov sa nachádza jeden výrobca, ktorý povýšil svoju výrobu karavanov na umenie. Oklahomská spoločnosť Newell.

Newell1

Obytné autobusy Newell sú jedinečné preto, lebo na výrobu sa nepoužívajú žiadne existujúce podvozky či šasi  iných už existujúcich autobusov. Každý jeden Newell je postavený od piky a každý je možné prispôsobiť do posledného detailu. 5 až 6 mesiacov či tisícky človekohodín sú potrebné na skompletizovanie vášho vysnívaného domu na kolesách.

175-1-2012-12-04624239

Ak sa ako zákazník rozhodnete pre karavan od tejto spoločnosti, očakávajte pozvánku na 2 dňový pobyt do samotnej centrály za účelom dokonalého prispôsobenia karavanu podľa vašich predstav. Je viac než jasné, že toto nie sú štandardné služby. Na svete nájdete len veľmi ťažko 2 podobné modely od tejto spoločnosti, preto asi nikoho neprekvapí, že ceny sa šplhajú do astronomických výšok.

5168924_4

Na výrobu sa používajú len tie najkvalitnejšie materiály aké sú na trhu dostať. Vzhľadom na to, že podvozky sa nedovážajú zo sériovo vyrábaných autobusov, ale  vyrábajú sa na zákazku, aj odpruženie musí byť navrhnuté pre špeciálne potreby daného vozidla. Spoločnosť sa zaviazala, že za rok vyrobí maximálne 25 modelov.

Vymenovanie všetkých technických parametrov by mi zabralo viac ako tri hodiny, ja spomeniem len tie najpodstatnejšie. Aj keď som spomínal viackrát fakt, že každý jeden model Newell je individuálny, jednu vec však majú spoločnú a to práve dieselový agregát Cummins ISX. Už z názvu je jasné, že o výkon sa stará slušných 600 koní. Adaptabilné vzduchové odpruženie zabezpečuje systém ZF StabilRIde. Viac už povedia fotky.

zdroj:trucktrend.comBuďte prvý