Nenechajte si pokaziť turistiku nesprávnym oblečením 

Ak nechcete, aby sa vaša turistika zmenila na nepríjemný zážitok, zbaľte si okrem mapy aj kvalitné turistické oblečenie. Či už plnujete kúpu celej výbavy alebo len niektorej časti, ponúkame vám návod ako vybrať to správne.

Podľa čoho sa treba zbaliť? 

Neviete sa dočkať turistiky, ale predtým ako sa začnete baliť, zadržte. Porozmýšľajte a zvážte nasledovné faktory, ktoré môžu ovplyvniť váš výlet:

  • Dĺžka výletu.
  • Klíma a počasie.
  • Turistický terén.

Čo nesmie chýbať vo vašom ruksaku?

Nohavice a kraťasy. Ak plánujete celodennú turistiku, odporúčame špeciálne turistické nohavice. Materiál, z ktorého sú vyrobené, udržiava teplotu a vy sa budete cítiť pohodlne aj keď sa teplota ku koncu dňu zníži. Moderné turistické oblečenie Mammut ponúka široký výber a kvalitné materiály. 

Topánky a ponožky. Či už bude terén mäkkší alebo budete celý deň chodiť po skalnatom teréne, turistické topánky musia byť pevné a odolné voči nárazom. Kvalitná pánska obuv Mammut je vyššia a vyrobená z vodeodolých materiálov. 

Pršiplášť alebo vodeodolná vetrovka. Hoci meteorológ hlási jasné počasie, nikdy neviete, kedy aj z malého obláčika môže začať pršať. Vyberajte také, ktoré dobre prepúšťajú vlhkosť a zároveň vás udržia v teple. 

Čiapka alebo klobúk. Slnečné lúče vedia turistov nepekne potrápiť. Nezabúdajte si preto pribaliť klobúk alebo čiapku a dajte stopku slnenému žiareniu. 

Vrstvenie. Je to najlepší spôsob ako sa nenechať prekvapiť zmenami počasia a klesaniu teploty. Najmä ak plánujete vysokohorskú turistiku. 

Dôležitá rada na záver

Pri každom nákupe turistického oblečenia treba klásť dôraz najmä na materiály, z ktorých je vyrobené. Najlepšie sú syntetické materiály, ktoré sú ľahké, mäkké a odolné. Moderné turistické oblečenie Mammut je zárukou, že aj počas náročnej túry zostanete v teple a v suchu. 

Zdroj titulky: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý