Nechcete sa na dovolenke spáliť? Poradíme vám, ako tomu predísť

Kto z nás by sa už netešil na dovolenku? O dva mesiace máme júl a ani sa nenazdáme a už o chvíľu budeme baliť svoje oblečenie do kufra a vyrážať na letisko. Ak sa ale obávate, že sa na dovolenke nepríjemne spálite a spôsobíte si naozaj ukrutné bolesti, odporúčame vám nezabúdať na prevenciu.

Základ

Minimálne dva týždne predtým, ako pôjdete na dovolenku, by ste mali pracovať na základe. Ísť na dovolenku biely ako stena sa ešte nikomu nevyplatilo. Po pláži chodili spálení, s ukrutnými bolesťami, schovávali sa pod slnečníkom a každý dotyk ich bolel. Pracujte na tom, aby ste mali ako-tak opálenú pleť. Uvidíte, že spáleninám sa v určitej miere vyhnete. Je jedno, či budete ležať na pláži v Kalábrii alebo na Kanárskych ostrovoch, slnko je pri mori vždy silné a preto by ste nemali situáciu podceňovať. Odporúčame vám užívať betakarotén niekoľko týždňov pred dovolenkou.

Poludňajšia siesta

Určite ste už počuli o popoludňajšej sieste v prímorských krajinách. Domáci odkladajú prácu a niekoľko hodín len oddychujú. Vy ako dovolenkári sa snažte taktiež dodržiavať siestu – určite najmä počas pravého poludnia, kedy je slnko najintenzívnejšie. Napríklad ak sa rozhodnete pre Bulharsko, môže vás v prímorských oblastiach prekvapiť príjemný vietor. Bude to určite príjemné, najmä ak sa teploty budú šplhať vysoko nad 40ºC. Je to však klamlivé. Neznamená to, že slnko bude menej intenzívne. Odporúčame vám schovávať sa do tieňa najmä medzi 11:30 a 15:00. Doprajte si obed, na chvíľu si ľahnite na posteľ v hotelovej izbe, dajte si čerstvé ovocie. Buďte však v chládku.

SUNSET BEACH, Bulharsko

SUNSET BEACH, Bulharsko

Niečo na tom bude

Aby ste sa nespálili a nechcete, aby vás aj obliekanie nočnej košieľky bolelo, dodržiavajte naše rady. Uvidíte, že si dovolenku užijete plnými dúškami.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý