Návrat ku klasike: Riva Rivamare je kompaktná 12-metrová retro jachta

Spoločnosť Riva vždy zaujímala zvláštne miesto v srdciach milovníkov lodí. Môžeme spomenúť napr.  jachtu Riva Ariston (ktorú si zaobstarala Bridget Bardot a Sean Connery). Hovorí sa o nich s rovnakou úctou ako o klasickom automobile Ferrari 275 GTB / 4 Berlinetta. Je to značka, ktorá evokuje dobrý životný štýl.

V poslednom desaťročí prichádzajú na trh nové inšpirujúce plavidlá v retro štýle. Patria medzi ne napr. Iseo a Aquariva Super. Model o ktorom je reč v tomto článku nesie názov Rivamare. Tento typ jachty zaujíma miesto medzi veľkými jachtami a malými víkendovými plavidlami. Rivamare má dĺžku  12-metrov, úžasný retro profil a hladké línie, ktoré sa zužujú smerom do zadnej časti. Nerezové mreže po stranách  trupu, pochrómované časti a mahagónové drevo predstavujú návrat ku klasike.

Napriek tomuto všetkému jej Rivamare naskrz moderným plavidlom. Na pohon slúžia oddelené motory Volvo o výkone 400 konských síl. Jachta s nimi dosahuje max. rýchlosť 40 uzlov. Vďaka joysticku s jemným ovládaním sa správa Rivamare ako svižný tiger. Jej ovládateľnosť je na veľmi vysokej úrovni. Pri pobreží si je možné namiesto kormidla vystačiť s joystickom.

Veliteľský mostík je súborom dotykových obrazoviek zapustených do kokpitu  z uhlíkových vlákien.

Kokpit ponúka miesto s perfektným výhľadom pre tri osoby: kapitána, prvého dôstojníka a priateľa. Hneď za mostíkom sa nachádza rozkladací mahagónový stôl v tvare písmena C. Zadná časť lode poukazuje na technické inovácie. Dva panely možno sklopiť tak, aby vytvorili veľkú platformu určenú na oddych, slnenie alebo rýchly prístup k vode.

Posadnutosť detailmi možno vidieť na prednej časti ktorá je komplet pochrómovaná  alebo dokonca na obkladoch poklopov, ktoré sú vyrobené z lešteného hliníka. Vo vnútri sa nachádza veľká kuchyňa, kúpeľňa so sprchovacím kútom a otvorená predná oblasť s veľkým lôžkom. Rivamare je vzrušujúcou novinkou a jednou z najpozoruhodnejších jácht súčasnej doby.


Zdroj: www.riva-yacht.com

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý