NANOFLOWCELL QUANT F: Elektromobil s dojazdom až 800 km a enormným výkonom!Tento elektromobil je unikát. Má enormný výkon a pritom je max. ohľaduplný k životnému prostrediu. Štvormiestna, športová limuzína s technológiou pohonnej jednotky nanoFlowcell® bola vyvinutá v roku 2014 v Lichtenštajnsku a predstavuje prvý TÜV certifikovaný pohon na svete.

NanoFLOWCELL-QUANT-e-Sportlimousine-4

Elektromobil disponuje jedinečnou, dvoj stupňovou automatickou prevodovkou. Aj vďaka nej produkuje tento športový elektromobil impozantný výkon s najvyššou max. rýchlosťou cez 300 km/h. To všetko pri nulových emisiách.

NanoFLOWCELL-QUANT-e-Sportlimousine-1

Nový QUANT F predstavuje redizajn predchádzajúceho modelu QUANT E. Okrem nového lakovania, niekoľkých zmenách oproti svojmu predchodcovi v sebe ukrýva niekoľko nových, technických komponentov nanoFlowcell®. Vďaka nim dokáže elektromobil doslova zázraky. Takmer neuveriteľne znie údaj o krátkodobom výkone 1090 konských síl, alebo 801,69 kW, ktorý je elektromobil schopný dosiahnuť. To je masívny nárast výkonu. 

NanoFLOWCELL-QUANT-e-Sportlimousine-3

V spoločnosti Nanoflowcell však prízvukujú, že zvyšovanie výkonu nie je ich najväčšou prioritou. Ide tu skôr o to, zistiť čo je v tejto oblasti vôbec technicky možné dosiahnuť. Z technických a ekologických dôvodov bude menovité napätie elektromobilu na úrovni 400 V. Takéto napätie umožní okrem vynikajúceho výkonu s nulovými emisiami efektívnu a hospodárnu prevádzku.

Pokročilá nanoFlowcell® technológia dodáva permanentne až 50 ampérov do novo vyvinutej vyrovnávacej pamäte systému QUANT F. Tento systém je schopný sám o sebe dodať v krátkej dobej viac než 2000 ampérov a dosiahnuť tak najvyšší možný výkon. Žiadny elektromobil v súčasnosti nedisponuje systémom schopným dodať prúd vyšší ako 2000 ampérov. Toto robí z elektromobilu QUANT F unikát. Tento systém predstavuje obrovské know-how pre budúcnosť elektromobilov.

image_quant_01

Novo navrhnutá, elegantná karoséria je vyrobená z karbónu a je v tvare monokoku. A-stĺpik je teraz ešte užší a vnútorný priestor elektromobilu ešte priestrannejší. Dobre postarané je aj o veľmi vysokú úroveň bezpečnosti pre štyroch cestujúcich.

Impozantný je aj dojazd na úrovni 800 km. Celková kapacita je vďaka dvom 250 l nádržiam až 500l elektrolytu. Ďalšou novinkou je stály pohon všetkých kolies, pomocou štyroch elektromotorov, ktoré sa automaticky prepínajú na pohon zadných kolies pri vysokých rýchlostiach alebo prudkej akcelerácii.

NanoFLOWCELL-QUANT-e-Sportlimousine-5

Od rýchlosti 80 kilometrov za hodinu sa zo zadnej časti elektromobilu automaticky vysúva pomocné krídlo, ktoré vytvára ďalších prítlak na zadné kolesá. Tím by mala byť dosiahnutá športovejšia jazda, najmä pri vysokých rýchlostiach. QUANT F bude mať svoju premiéru na Geneva Motor Show 3. marca 2015.

Zdroj: nanoflowcell.com

Autor: Marek Poleč

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý