Najznámejšie potápačské hodinky sa dočkali remake

 

 

Najnovšie „potápky“ od značky Doxa sa dočkali svojho znovuzrodenia.  Ide o model Sub 200 T.GRAPH z roku 1969, ktorý na konci 60. a 70. rokov 20. storočia patril medzi najštýlovejšie potápačské hodinky na trhu. Pôvodné modely sú doteraz veľmi vyhľadávané a vzácne.

Už na jar počas Baselworldu 2019, značka Doxa na počesť 50. výročia si túto radu poctila modelom z 18-karátového žltého zlata. Tentokrát prichádza citlivejšia oceľová verzia, ktorá je stále verná pôvodnému tvaru a štýlu.

Typický dizajn sedemdesiatych rokov je puzdro robustného tvaru vankúša a náramok typu „beads of rice“.

Ďalšou samozrejmosťou je oranžový ciferník ( údajne v hlbokej vode ľahšie čitateľný ako čierny), ktorý vyniká neobvyklými dizajnérskymi prvkami. Indexy sú spárované s ručičkami obuškovitého tvaru.

Na dôležitých miestach ako su indexy a ručičky nesmie chýbať SUPER-LUMINOVA vrstva v starej  béžovej farbe“ Super Old Radium“, ktorá ma pripomínať trícium z pôvodného modelu.

Puzdro o veľkosti 43mm  ukrýva 17-kameňový mechanický modul na ručný náťah Valjoux7734 s frekvenciou 18 000 kmitov za hodinu a 45 hodinovou rezervou chodu.

Dostupných bude len 300 kusov a predpokladaná cena je 4.900,-

 

 

Zdroj: monochrome-watches.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý