Najvyššia a najluxusnejšia jachta sveta už vyplávala na more

Jachtu s 90 metrov vysokými stožiarmi vlastní miliardár Andrej Melnichenko. Tento kolos vyplával na more už vo februári tohto roku. Pre lepšiu predstavivosť môžeme povedať, že jeden stožiar je dokonca vyšší ako socha Slobody v Amerike.

Celé konštruovanie jachty trvalo 4 roky. Autorom je známy dizajnér Phillippe Starck. S jeho menom sa vám pokojne môže spájať firma Apple, nakoľko navrhoval jachtu aj pre samotného Stevena Jobsa. Táto loď je pomenovaná jednoduchým začiatočným písmenom abecedy – “A”. Písmenom, ktorým začína aj meno jej zámožného majiteľa.

Monumentálne stožiare sa radia medzi najvyššie na  svete a ovládateľné sú len elektronicky. Ich ďalšou vlastnosťou je rotácia, a to kvôli vetru. Najvyššia možná rýchlosť jachty je 38km/h a považuje sa za výnimočne ekologickú!

Jachta disponuje štyrmi garážami pre autá, ale aj jedným pre Melnichenkovu vlastnú ponorku! Nechýba ani pristávacia plocha pre vrtuľník. Nakoľko je celkový majetok miliardára odhadovaný na približne 12 miliárd eur, túto jachtu za 400 miliónov eur si mohol hravo dovoliť kúpiť.

Zdroj: luxus.cz

 

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý