Najpopulárnejší športovci sveta a ich luxusné hodinky

Prepracované švajčiarske hodinky nemajú veľmi praktické využitie na kurtoch, ihriskách či bežeckých tratiach. Avšak v súkromnom živote alebo na špeciálnych eventoch, to je už iná záležitosť! Najpopulárnejší svetoví športovci si na týchto doplnkoch dávajú záležať. Vďaka tomu sa na ich zápästiach objavujú luxusné kúsky s hodnotou niekoľkých tisícok až miliónov dolárov.

Okrem iného, hodinárske značky veľmi rady spolupracujú s elitnými športovcami – či už sa to týka zápasníkov ako Floyd Mayweather alebo tenisových hviezd Rogera Federera či Rafaela Nadala. Pri takýchto spoluprácach nezavážia ani tak športové výsledky, ako aura a obľúbenosť športovca.

Portál Business Insider si prizval expertov z Crown & Caliber, aby ohodnotili cenu luxusných hodiniek, ktoré nosia prestížne športové osobnosti. Prvé priečky rebríčka obsadili nasledujúce športové hviezdy:

5. Anthony Joshua – Audemars Piguet Royal Oak Off-Shore – cena 469 805 dolárov

Britský boxer Anthony Joshua sa pomerne rýchlo stáva známym menom vo Veľkej Británii i v medzinárodnom športe. Okrem zápasenia Joshuova spoločnosť AJ Boxing and Commercial získava peniaze prostredníctvom 12 sponzorstiev, vlastníctva posilňovní či podnikania v športovom manažmente. Jedným z jeho sponzorov je teda prirodzene aj Audemars Piguet, ktorý mu daroval uvedené luxusné hodinky.

4. Rafael Nadal – Richard Mille RM27-02 – 800 000 dolárov

Nadal je významným ambasádorom spoločnosti Richard Mille a zároveň jeden z mála, ktorý nosí jej hodinky aj počas zápasov. Jeho výnimočne nadizajnované Richard Mille RM27-02 boli vyrobené so špeciálnou technológiou vzdorujúcou nárazom. Oranžová farba reflektuje antukové kurty Roland Garros, kde Nadal dominoval svojimi víťazstvami niekoľko rokov.

Cameron Spencer/Getty Images

3. Serena Williams – Audemars Piguet Diamond Outrage – 1,25 milióna dolárov

Serena Williams v rebríčku prekonala svojich mužských kolegov, keď sa minulý rok objavila na Met Gala s prestížnymi hodinkami Audemars Piguet Diamond Outrage. Extravagantný náramok s ostňami je vyrobený z bieleho zlata, pričom je doplnený o drahé kamene so 65 karátmi. Ciferník hodiniek je ukrytý pod jedným z ostňov a poháňaný je baterkovým strojčekom. Williamsová spolupracuje s Audemars Piguet od roku 2014.

Neilson Barnard/Getty Images

2. Floyd Mayweather – Jacob & Co. Billionaire Watch – 18 miliónov dolárov

Floyd Mayweather nedávno na svojom Instagrame odhalil najnovší a zrejme aj najdrahší kúsok svojej obrovskej hodinárskej zbierky – 18-miliónové hodinky Billionaire. Zdobené sú 260-karátovými diamantmi, pričom diamanty sa nenachádzajú len na ciferníku, ale aj na celom náramku.

1. Lewis Hamilton – IWC Big Pilot Special Edition – neznáma hodnota

Lewis Hamilton a rovnako aj celý tím Mercedes F1 je sponzorovaný luxusnou švajčiarskou spoločnosťou IWC (International Watch Company). Vďaka tejto spolupráci Hamilton získal už mnoho raritných a limitovaných hodiniek tejto svetoznámej značky. Cenu najdrahších hodiniek tohto rebríčka – IWC Big Pilot Perpetual Calendar – sa však portálu Business Insider nepodarilo vypátrať. Isté však je, že ich hodnota sa pohybuje dosť vysoko, aby prekonala hodinky ostatných športovcov rebríčka.

Clive Mason/Getty Images

ZdrojBuďte prvý