Ako vyzerá plánovanie prvej rodinnej dovolenky s deťmi?

Vaše myšlienky sa už pomaly môžu obracať na plánovanie rodinnej dovolenky. Vravíte si, že tento rok ju odložíte, lebo máte bábätko? Nevadí, poradíme vám!

Dieťa neznamená koniec cestovania a dovoleniek. Prinášame vám typy, ako prežiť prvú dovolenku s bábätkom. Cestovanie so svojim najnovším členom rodiny vo vás vyvoláva vzrušenie a strach. Vaša cesta môže byť zábavná a nezabudnuteľná.

Nočná postieľka

Informujte sa, či hotel ponúka vhodnú detskú postieľku. Ak nie, tak nato myslite pri balení a vezmite cestovnú postieľku. Pri balení myslite aj na prikrývky vhodné na detskú pokožku.

Správny kočiar

Ľahký kočík je zásadou. Ak letíte, môžete si ho zobrať ako príručnú batožinu. Čiže nosenie dieťaťa po vystúpení z lietadla na letisko nebude problémom.

Plienky a obrúsky

Vezmite si dostatočné množstvo plienok, aj pre prípad, že by let meškal. V príručnej batožine nesmie chýbať ani balíček vlhčených obrúskov.

Ak dojčíte

Kŕmenie v rušných nových miestach môže byť pre vaše dieťa rušivé. No letiská poskytujú miestnosť pre matky s deťmi, kde ich môžete prebaliť, či nakŕmiť.

Prežívanie letu

Zmena tlaku vzduchu môže v ušiach dojčaťa pôsobiť nepríjemne. Skúste mu pri vzlete a pristávaní dať mlieko alebo hračky. Zabaľte zaujímavé a obľúbené zábavné maličkosti do príručnej batožiny. Snažte sa načasovať svoj let tesne pred spaním bábätka.

Ochrana pred Slnkom

Ak máte ratolesť menšiu ako šesť mesiacov, tak je dobré ju držať mimo dosah priameho slnečného žiarenia. Takže pribaľte si slnečník pre kočiar, a ak hotel neposkytuje, tak aj slnečník na pláž. Keď sú deti staršie, budete potrebovať  veľa detského opaľovacieho krému, aby ste pomohli chrániť citlivú pokožku proti starnutiu a UV žiareniu. Ideálne sú prípravky odolné proti vode.

Väčšina hotelov a letovísk automaticky ponúka stráženie detí. Pozrite si ešte doma, či poskytuje vami vybratý hotel program pre najmenších. Cestovanie s malým dieťaťom má svoju veľkú finančnú výhodu. Pre väčšinu leteckých spoločností a hotelov sú úplne najmladší členovia rodiny zadarmo.

Zdroj titulnej fotografie

Milujem cestovanie, dobrodružstvo, spoznávanie nových ľudí a ich kultúru. Snažím sa písať o výnimočných miestach a exkluzívnej prírode. Cestovanie je pre mňa ten najlepší spôsob ako získať inšpiráciu, oddych, ale aj lepšie spoznať seba, iných ľudí a svet. A najradšej by som to dopriala každému....aspoň prostredníctvom článkov.Buďte prvý