Najlepšia výbava pre poľovníka je tá, ktorá myslí na všetko

Aby ste správne organizovali plánovaný lov, nestačí, aby ste vzali zbraň a išli do lesa. Ako začiatočníci, tak skúsení lovci potrebujú špeciálne vybavenie a veľa dobrých pomôcok, ktoré im tento  proces uľahčia a urobia ho príjemnejším a produktívnejším.

Lov je predsa a stále dôstojným koníčkom a zmyslom života moderného človeka. Veď ako inak môže byť toto dobrovoľné povolanie a poslanie nazvané, keď aj napriek neľahkým poveternostným podmienkam má človek tendenciu sa vybrať, často do drsnej prírody a niečo pekné v nej objaviť a pozorovať.

Tento neľahký terén a koníček, si preto vyžaduje dôkladnú prípravu a vybavenie, ktoré vám teraz predstavíme.

Bez kvalitného ďalekohľadu to nepôjde

 Je to jedna z tých najzákladnejších položiek, ktoré vám pomáhajú pri sledovaní koristi. Ďalekohľady pomôžu preskúmať terén, pripraviť približnú cestu a pozorovať zvieratá či prírodu.

Vhodné by bolo mať čo najkvalitnejšie zariadenie so silnou optikou, ktorú využijete aj pri nočnom pozorovaní. Ešte lepšie bude, ak je váš ďalekohľad vodotesný, pretože príroda je rovnako nepredvídateľná ako šťastie, ktoré budete pri love v tomto teréne potrebovať. Optimálne je, aby jeho hmotnosť neprekážala pri pohybe, čo sa ale vzhľadom na kvalitné vybavenie vždy dosiahnuť nedá.

Vreckový nožík

Nielen z dôvodu bezpečnosti, budete pri pohybe a pobyte v prírode určite potrebovať aj dobrý vreckový nožík.

Jeho čepeľ nesmie ohrozovať vašu bezpečnosť pri chôdzi a manipulácii a zároveň vám poskytne tú najlepšiu službu v akomkoľvek prípade. Čím lepší materiál, tým vyššia trieda, s ktorou sa stáva  vaša výbava stopercentnou.

Fotopasca MMS

Ak by vám na sledovanie pohybu zvierat v prírode nestačil klasický ďalekohľad, môžete si vybrať niečo viac sofistikované.

Fotopasce MMS sa postarajú o ten najlepší zážitok z pozorovania. Dokážu zaznamenať aktuálnu teplotu, dátum čas a aktuálnu fázu mesiaca ako aj video. O všetkom ste informovaní prostredníctvom zaslaných dát cez MMS na mobil, e-mali alebo GPRS.

Je to dokonalá technológia, s ktorou si okrem lovu pomôžete aj pri ochrane svojho majetku, skládky alebo iného objektu bez priameho dozoru. A podarí sa vám vďaka nej zistiť aj to, kde sa najčastejšie voľne žijúca zver pohybuje, a aký je dôvod jej migrácie.

Zbraň určená na lov

Ak máte jasno v tom, kde je pohyb vami vyhľadávaných zvierat najčastejší, môžete sa vybrať na lov. Ale pozor, jedine s dobrou puškou, ktorá má všetky dôležité parametre. Existujú univerzálne modely, ktoré sa ľahko premenia na pohodlný formát a môžu tak vykonávať niekoľko funkcií súčasne.

Batoh ako prvý asistent

Lovecký vak je prvý asistent v kampani, ktorú ste aj tento rok úspešne zahájili. Kus vybavenia, ktorý je rovnako dôležitý ako praktické oblečenie a dobrá zbraň. Úspech jeho využitia bude závisieť aj od toho, aký typ človeka ste a čo všetko pre svoj pobyt v prírode potrebujete.

Nezabudnite ani na svietidlo, navigáciu v mobile a jeho plnú batériu, nikdy neviete, čo vás prekvapí viac. Nemala by to byť však nedostatočná výbava a jej zlá kvalita.

Zdroj titulky: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý