Nahliadnite do najluxusnejšieho centra New Yorku, v ktorom nakupujú bankári z Wall Street

Nákupné centrum Brookfield Place je pôsobivým nákupným komplexom, ktorý sídli v časti Lower Manhattan. Luxusné centrum je úzko prepojené s množstvom bankových kancelárií nachádzajúcich sa blízko Wall Street a World Trade Center. Nájdete tu množstvo atrakcií či svetoznámych značiek, ktoré sem lákajú nielen bohatých bankárov, ale aj množstvo turistov.

Už na prvý pohľad je jasné, že nejde o typické nákupné centrum. Komplex je domovom 300 000 metrov štvorcových luxusného nakupovania a reštaurácií. S predajňami populárnych dizajnérskych značiek ako sú Gucci a Louis Vuitton, so svetoznámymi reštauráciami ako Umani Burger a Dos Toros, či s vlastným klziskom sa Brookfield Place stalo najpopulárnejšou destináciou množstva kupujúcich z Downtown Manhattanu.

Foto: Business Insider/Jessica Tyler

Pôvodné centrum, ktoré nieslo názov World Financial Center, bolo v roku 2015 obnovené a otvorené s novým názvom Brookfield Place. Jeho rekonštrukcia trvala štyri roky a cena renovácií dosiahla výšku 300 miliónov dolárov. Okrem luxusného obchodného priestoru nehnuteľnosť disponuje ďalšími 9 miliónmi metrov štvorcových, ktoré tvoria kancelárske priestory. Tie prostredníctvom programu Arts Brookfield hostia rôzne umelecké a módne podujatia. Eventy organizované Brookfield Place sa stali veľkým lákadlom turistov, keďže mnohé z nich sú zadarmo. Najlákavejším bodom centra je jeho Winter Garden s príjemným posedením a vysokou sklenou kupolou.

Foto: Business Insider/Jessica Tyler

Prevádzky, ktoré tu sídlia, nie sú pre “bežných” smrteľníkov

Návštevníci, ktorí si prišli oddýchnuť do Winter Garden, majú skvelý výhľad na klzisko, ktoré je umiestnené priamo nad riekou Hudson. Najesť sa tu možno v jednom z dvoch areálov, ktoré ponúkajú rozličné gastronomické zážitky. Jedna časť ponúka prevažne fastfoodové reštaurácie, druhá časť nazvaná Le District láka návštevníkov na chute francúzskej kuchyne. Počas obednej prestávky tu narazíte na nekonečné čakanie v radoch.

Foto: Business Insider/Jessica Tyler

Čo sa týka samotného nákupného centra, 95 % jeho priestoru tvoria obchodníci s luxusnými značkami a finančné kancelárie spoločností, ako sú napríklad American Express či Bank of America. Ovplyvnila to najmä blízkosť Wall Street, Fulton Center a World Trade Center. Diane von Furstenberf, Hermés, Burberry, Salvatore Ferragamo – to sú značky, ktoré si môže dovoliť len máloktorý smrteľník. Cieľovou skupinou komplexu sú teda prirodzene majetní bankári, ktorí žijú a pracujú v častiach Financial District a Battery Park City.

ZdrojBuďte prvý