Na dovolenku bez stresu: Aby vás doprava nezaskočila

Pri cestovaní zvyčajne veci nejdú tak, ako by sme si priali. Občas niečo zabudneme, občas sa niečo skomplikuje. Skutočný problém nastáva vtedy, keď zlyhá samotná doprava, napríklad taký odvoz na letisko.

Poznáte to, pas máte zbalený, v kufri sú aj plavky a osuška. V dovolenkovom móde ste už niekoľko dní pred odletom a pritom sa vám na stole kopia nedoriešené úlohy. Plán cesty ste si premysleli do najmenších podrobností a máte ho rozpočítaný takmer na minúty, veď pre istotu. Rátali ste s každou jednou nepríjemnosťou, ktorá by sa počas vášho pobytu v zahraničí mohla prihodiť, s každým očkovaním a poistením.

Vašu predstavu o oddychu na pláži alebo o dobrodružnom tripe však môže ešte doma narušiť zdanlivo drobný detail. Ako sa dopraviť na letisko? Ak máte so sebou len príručnú batožinu, je to o niečo jednoduchšie, no s obrovským kufrom či dvoma nastáva problém, na ktorý musíte myslieť vopred.

MHD

Je to fajn možnosť, ale len so spomínanou príručnou taškou či ruksakom. Viac vecí znamená viac námahy, komplikácií, nepríjemností. Napríklad taký nápad natlačiť kufor do plného autobusu ľudí môže znieť ako zaujímavé riešenie, ale v praxi to už asi (pre vás) vtipné nebude. Nebodaj ho ešte niekomu pustíte na nohu a zaručene budete mať po peknom dni. Negatívom MHD je tiež to, že sa musíte prispôsobiť času odchodov a počítať s meškaniami, ktoré zaručene nastanú.
Ak máte navyše odlet v noci alebo neskoro večer, keď sú medzi odchodmi autobusov väčšie časové odstupy, musíte si vyhradiť poriadnu časovú rezervu. A posledný mínusový bod patrí ceste na vzdialenejšie letiská, napríklad z hlavného mesta na viedenský Schwechat – v tomto vám bratislavská mestská doprava nepomôže.

MHD, zdroj: pixabay.com/kirkandmimi

AUTO

Či máte toho so sebou viac alebo menej, auto bez problémov odvezie akúkoľvek záťaž. Majitelia vozidiel majú v tomto ohľade nespornú výhodu. Odchod na letisko závisí len od nich. Teda takmer. Aj v tomto prípade je potrebné počítať s časovou rezervou, ak sa vyskytnú nečakané dopravné komplikácie, ale aj s rezervou na parkovanie. Práve to môže narobiť veľké problémy. Keď odlietate vo frekventovanom čase, parkovisko pri letisku bude s veľkou pravdepodobnosťou plné a nájsť hoci aj jedno parkovacie miesto bude skutočným zážitkom.
Cena parkovného je priamoúmerná dobrej lokalite, takže doprava takmer až k odletovej bráne vám z vrecka vytiahne nezanedbateľnú sumičku. Na nonstop stráženom parkovisku to bude ešte viac. Preto si tieto poplatky treba dobre prepočítať, aby vás výsledná cena nezaskočila.

ODVOZ

Dobrým riešením je požiadať o odvoz na letisko člena rodiny alebo známeho. Toto riešenie si volí mnoho ľudí, pretože sa tak vyhnú problémom s parkovaním. Navyše sa tým zbavia sumy za dlhodobejšie státie auta na parkovisku a platiť budú musieť len palivo, prípadne príspevok ochotnému šoférovi. Čo však nepoteší, je to, že daný čas odletu nemusí šoférovi zapadať do jeho plánov. Predsa len môže mať svoj vlastný program, prípadne sa naskytne nejaký vážny dôvod, pre ktorý sa jednoducho nedostaví.

zdroj: VB Taxi

TAXI

Stávkou na istotu je využiť služby profesionálnych šoférov taxislužieb. Sú k dispozícii cez deň aj v noci a môžete si ich zavolať na presný čas, kedy chcete vyraziť z domu. Keďže podobnými siuáciami prechádzajú pravidelne, vedia predvídať trvanie jazdy v daný deň, ktorou trasou je výhodné ísť a naopak, akej sa vyhnúť. Máte teda istotu, že svoj let stihnete a na letisku budete aj s potrebnou časovou rezervou.
Taxíkom sa môžete dostať nielen na slovenské letiská, ale aj na medzinárodné viedenské letisko, a to dokonca vo veľkom štýle. Reč je o luxusných bielych limuzínach VB Taxi, ktoré si môžete dovoliť aj bez toho, aby to zruinovalo váš rodinný rozpočet. Ceny sú prispôsobené naším pomerom, no služby tým svetovým. Okrem toho, že sa s vodičom taxíka môžete dohodnúť na presnom dni a čase odchodu, spoločnosť ponúka aj jazdy na Schwechat za zvýhodnené ceny. Platí to pre frekventované termíny počas júla, augusta a septembra, ktoré sú uvedené na stránke spoločnosti.

Tak čo, pocestujete na letisko, ako sa vraví, “na veľkého pána” aj vy?

Zdroj: VB Taxi

 

Zdroj titulnej fotografie: unsplash.comBuďte prvý