Na čo si dať pozor pri výbere cestovného poistenia

O tom, že cestovné poistenie by pred každým vašim odchodom do cudziny malo byť samozrejmosťou, netreba polemizovať. Uzatvorenie poistenia je v dnešnej dobe jednoduché, stačí využiť online porovnanie cien, a to najvýhodnejšie cestovné poistenie nájdete za pár minút.

Avšak výber takej ponuky, ktorá najviac zodpovedá vašim potrebám, môže byť pre niekoho ťažkým orieškom. Preto pre vás máme pár rád, ktoré vám s výberom ideálneho poistenia určite pomôžu.

Ak máte chronické ochorenie, nezanedbajte ho

Základné cestovné poistenie nekryje ošetrenia a komplikácie spojené s chronickými ochoreniami. Napriek tomu vám však takéto problémy dovolenku skomplikovať nemusia ani vyrobiť výdavky navyše. Niektoré poisťovne ponúkajú aj možnosť pripoistiť sa pre prípad, že sa vaše chronické ochorenie náhle zhorší. Pred uzatvorením poistenia si preto preverte, ktorá poisťovňa ponúka aj túto možnosť a či sa poistné krytie vzťahuje aj na váš typ ochorenia.

Rátajte aj s neposednosťou vašich detí

Aj napriek tomu, že sa snažíte, deti niekedy neustrážite. Stačí moment a vaše dieťa môže niečo rozbiť alebo poškodiť v múzeu, reštaurácii, hoteli alebo kdekoľvek inde. Rozbitý pohár alebo zašpinené poťahy síce žiadnou tragédiou nie sú, môžu vám však tiež priniesť zbytočné výdavky. Ak teda cestujete na dovolenku s deťmi, nezabudnite ani na pripoistenie zodpovednosti za škody. S takto rozšíreným poistným krytím sa nemusíte báť, že ak niekomu neúmyselne spôsobíte škodu vy alebo vaše deti, vzniknú vám aj výdavky navyše spojené s nahradením škody.

Poistite si aktivity, ktoré budete vykonávať

Základné cestovné poistenie vás kryje aj v prípade, že sa zraníte pri vykonávaní rekreačného športu. Štandardne sú vo výlukách tohto poistenia rôzne adrenalínové a rizikové športy, ktorým sa však mnohí dovolenkári s obľubou venujú tiež. Preto nenechajte nič na náhodu a uzatvorte si aj poistenie rizikových športov, ktoré vás chráni pre prípad úrazu či zranenia, ktoré ste si spôsobili následkom vykonávania adrenalínového alebo rizikového športu. Každá poisťovňa má do tohto poistenia zahrnuté iné športy, preto si dajte pozor na to, že ste si poistili práve ten šport, ktorému sa na dovolenke chcete venovať.

Skontrolujte, či ste poistený počas celej cesty do zahraničia

Ak sa na dovolenku chystáte vycestovať vlastným autom, skontrolujte si, či je vaše cestovné poistenie platné aj v štátoch, cez ktoré budete prechádzať. Ak totižto nastanú komplikácie počas cesty cez štát, kde vaše cestovné poistenie nie je platné, prípadné náklady či náhradu škody vám poisťovňa nepreplatí.

Cestovné poistenie si môžete uzavrieť aj na celý rok

Ak často cestujete, či už na služobné cesty alebo ako turista, nemusíte si pred každou cestou uzatvárať individuálne cestovné poistenie. Môžete si uzavrieť ročné cestovné poistenie vrátane komplexného balíka pripoistení. Takto budete chránený počas celého roka voči všetkým nepríjemnostiam, ktoré sa vám na cestách v cudzine môžu prihodiť.

Dôležité kontakty majte vždy po ruke

Keď budete mať všetky veci na dovolenku zbalené, nezabudnite si skontrolovať, či máte po ruke aj všetky dôležité kontakty, ako napríklad číslo na asistenčnú službu poisťovne v zahraničí, potvrdenie o uzatvorenom poistení a všetky ostatné potrebné doklady.

Zdroj obrázka: pixabay.com

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý