Moderná obývačka: Pomôžeme vám so zariaďovaním obývacej izby

Prijímame v nej návštevy, stretávame sa v nej s celou rodinou a trávime v nej dlhé zimné večery pozeraním na obľúbené seriály, či filmy. Obývačka je ústrednou miestnosťou domácnosti a pri jej zariaďovaní by sme si mali dávať záležať. Zladiť nábytok s dekoráciámi sa môže zdať byť na prvý pohľad úplne jednoduché. Viaceré rodiny si ale hľadajú bytového architekta, ktorý by túto prácu spravil za nich. Ako si ale zariadiť obývaciu izbu, aby vyzerala ako z katalóga o bývaní?

Tapeta za obývacou stenou

Obklad a tapety sú v interiérovom dizajne aktuálnou témou a mnohé rodiny si namiesto farbenia stien v obývačke vyberajú obklady a tapety. V obývačke je dominantná práve stena za obývacou stenou, čiže za televízorom. Ak si chcete skrášliť práve túto dominantnú stenu, uprednostnite pred obkladom moderné tapety. Pri výbere tapiet by ste mali zohľadňovať to, či sú tapety odolné voči oteru, či sú ľahko umývateľné a či je samotné lepenie tapiet nenáročné. Zohľadňovať by sme mali aj to, či sú tapety zdravotne nezávadné a či neobsahujú látky, ktoré sú nebezpečné pre zdravie členov rodiny. Najviac sa osvedčili vliesové tapety, ktoré sú odolné voči oderu, ľahko sa lepia a sú nenáročné na celkovú údržbu.

Ak máte malú obývačku, oceniť oceníte tapety s 3D motívmi, ktoré vám miestnosť krásne zväčšia. Čo sa týka výberu motívov, prispôsobujte ich štýlu, v akom chcete mať zariadenú miestnosť. V minimalisticky zariadenej obývačke zúžitkujete tapety s prírodnými motívmi. V industriálne zariadenej obývačke zase abstraktné tapety.

Sedacia súprava

Solitérom obývacej izby je sedacia súprava. Pri jej výbere sa častokrát zapotíme, nakoľko výber je široký a vybrať si z množstva farebných prevedení, materiálov a typov je náročné. Z materiálov by sme mali uprednostňovať pravú kožu, mikroplyš, mikrovlákno, ale aj žakar, či žinilku. Čo sa týka prevedení, najpraktickejšia je rohová sedačka, ktorá krásne vynikne v malej i veľkej obývačke. Ak vám to priestorovo bude vychádzať, uprednostnite veľkú účkovú sedačku, ktorá poskytne najviac miesta na sedenie.

Konferenčný stolík

Ak chcete zaujať, uprednostnite luxusnejšie a elegantnejšie konferenčné stolíky pred klasickými obdĺžnikovými, či štvorcovými drevotrieskovými konferenčnými stolíkmi. Pekným konferenčným stolíkom bude elegantný luxusný stolík v tvare kameňa zo sklolaminátu a betónu.

Luxusným a elegantným konferenčným stolíkom môže byť aj konferenčný masívny stôl z neopracovaného dreva.

Dekorácie

V moderne zariadenej obývačke nesmú chýbať ani dekorácie. Nesmú chýbať štýlové dekoračné vankúše so zaujímavými vzormi, závesy, hlinené vázy s konárikmi, eukalyptom alebo čerstvými kvetmi a drevené dekorácie (HOME, RELAX, LOVE).

Zdroj titulky: facebook/dovidosk

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý