Mladý streamer zarába 500 000 dolárov mesačne hraním online hry Fortnite

Zarába 500 000 dolárov mesačne bez toho, aby opustil pohodlie svojej izby – hraním populárnej online hry Fortnite. Reč je o mladom, len 26-ročnom Tylerovi „Ninjovi“ Blevinsovi. Preslávil sa najmä streamovaním videí na Twitchi, kde ho v priemere sleduje 83 000 followerov za deň.

Popularita Tylera „Ninju“ Blevinsa každým dňom rastie. Dokazujú to aj oficiálne výstupy siete Twitch. Populárny hráč s prezývkou Ninja okrem toho prelomil svetový rekord za najviac zabití súperov v jednom z módov hry Fortnite. Jeho sláva má však aj temné momenty – zaplietol sa do obrovského škandálu, keď počas jedného z livestreamov zabŕdol do citlivej rasovej otázky.

Ako sa mu však podarilo dosiahnuť tak obrovský online úspech? Ninja patrí medzi najlepšie platené osobnosti spomedzi radov twitchových streamerov, youtuberov a hráčov e-športov. V interview pre CNBC uviedol, že mesačne zarobí minimálne 500 000 dolárov. Vďačí tomu svojim viac ako 160 000 platiacim Twitch odberateľom, ktorí tvoria len zlomok jeho štyroch miliónov followerov na tej istej platforme. Diváci na Twitchi totiž za poplatok 5 dolárov môžu získať prémiové konto. Vďaka tomu získajú viacero exkluzívnych výhod a streamy môžu sledovať bez reklám. Z tohto poplatku získa streamer za každý nový odber 3,5 dolárov. Blevins taktiež zarába na svojom Youtube kanáli, kde má vyše 6 miliónov odberateľov.

Zahral si aj s raperom Drakeom

Blevins väčšinou streamuje hranie hry Fortnite: Battle Royale, ktorá v súčasnosti patrí medzi najpopulárnejšie na webe. V tejto hre sa stretáva stovka online hráčov, ktorí majú za úlohu na ostrove ťažiť materiály, budovať  stavby, nachádzať rôzne predmety a popritom sa navzájom zabíjať. Plná verzia Fortnite stojí okolo 40 dolárov, online verzia Battle Royale je na internete dostupná zadarmo. Možno ju hrať na akomkoľvek zariadení – od počítačov, PlayStation, Xbox až po smartfóny. Popularita hry Blevinsa spojila s raperom Drakeom, ktorý je taktiež jej veľkým fanúšikom. Táto dvojica si spolu aj zahrala, pričom Drake priznal, že Ninjove videá sledoval už dlhý čas predtým. Počas svojho „duelu“ obaja prelomili rekord v počte konkurenčných sledovateľov na Twitchi.

Počas svojho interview pre CNBC však svojim divákom odkázal, že hraním videohier na Twitchi síce môžu zarábať milióny, určite by však nemali zanevrieť na svoje „bežné“ zamestnanie. Aspoň nie ihneď. „Nemôžete jednoducho všetko zahodiť a sústrediť sa len na hranie videohier“, povedal Blevins. Poukázal na to, že v čase, keď začínal so svojou gamerskou kariérou, súčasne aj študoval, pracoval a venoval sa futbalu. Pôvodne pracoval vo fastfoode Noodles and Co.

Ako sme už spomenuli, Blevins sa vďaka streamovaniu zaplietol do nepríjemnej situácie. Počas hry s Matthewom „Nadeshotom“ Haagom vyslovil nadávku, ktorá má v americkej spoločnosti silne rasistický podtón. Tento škandál rozdelil jeho fanúšikov na dve strany – jedni sa ho zastávali, iní ho prestali sledovať. Blevins sa fanúšikom ospravedlnil v sérii tweetov a vyslovil ľútosť nad svojim konaním.

Tento mladý hráč, ale nebol úspešný od svojich hráčskych začiatkov. Minulý rok približne v tomto čase mal len okolo 28 000 odberateľov na Youtube a 20 na Twitchi. Nikto nepredpokladal, aký úspech Blevins dosiahne v roku 2018. Je však isté, že popularita e-športov a streamovania videohier bude môcť konkurovať mediálnym spoločnostiam ako Youtube či Netflix.

ZdrojBuďte prvý