Mladý Slovák si odniesol 200-tisíc eur v turnaji Counter-Strike

Aj hraním hier si dokážete slušne zarobiť. Dôkazom je Martin „Styko“ Styk, ktorý so svojim tímom vyhral Counter-Strike turnaj v Budapešti. Hlavná výhra bola viac ako štedrá – domov si odnáša 200-tisíc eur.

Populárna hra Counter-Strike: Global Offensive je súčasťou hráčskeho sveta už niekoľko rokov. Jej popularita čoraz viac stúpa, následkom čoho sa po celom svete organizuje stále viac turnajov v tejto disciplíne. Rovnako sa aj počas minulého víkendu v maďarskom Budapešti stretlo viacero herných tímov, aby zmerali svoje sily. Prvou cenou bola odmena vo výške 200-tisíc eur.

Peňažná výhra v tejto súťaži CS:GO dohromady činila až 500-tisíc eur. Tím, ktorý získal druhé miesto, si odniesol 100-tisíc eur, tretí a štvrtý 50-tisíc. Tímy, ktoré sa umiestnili na piatom až ôsmom mieste mohli získať po 25-tisíc eur. Turnaj bol súčasťou V4 Future Sports Festival, na ktorom sa okrem iného hrali aj ďalšie populárne hry, ako napríklad FIFA či League of Legends.

finals today vs Virtus.pro #v4futuresportfestival ggwp HR

Posted by Martin "STYKO" Styk on 25. marec 2018

 

Prvé miesto si vybojoval nemecký tím mousesports, ktorého súčasťou je aj Slovák Martin „Styko“ Styk. Do nemeckého tímu prestúpil len nedávno, pričom predtým pôsobil v HellRaisers. Mousesports vo finále porazili poľský tím Virtus.Pro, vďaka čomu si získali hlavnú cenu. Mladý hráč Martin si teda z budapeštianskeho turnaja domov odniesol 200-tisícovú výhru.

Slováci obsadili aj ďalšie víťazné priečky. Na piatom až šiestom mieste sa umiestnil slovenský tím eXtatus, v ktorom pôsobia aj dvaja Česi. Nepochybne ich potešila síce menšia, no stále atraktívna 25-tisícová odmena.

V4 Future Sports Festival last minutes

Great showing by our finalists Virtus.pro & mousesports! It was really intense grand finals! Congratulation to the V4 Future Sports Festival's champion – mousesports

Posted by V4 Future Sports Fest on 25. marec 2018

 

Zdroj titulnej fotografie

 Buďte prvý