Aj vy môžete získať status milionára – rozhodnú o tom tieto kroky

Nemusíte byť novým Markom Zuckerbergom alebo riaditeľom Apple, aby ste sa mohli pýšiť statusom milionára. Mnohým ľuďom sa podarí zbohatnúť až v dôchodku, no čo ak by sme vám povedali, že tento cieľ môžete dosiahnuť aj oveľa skôr? Skombinujme ambície, vytrvalosť a správne finančné rozhodnutia a nový milionár je takmer na svete!

Úspešnú cestu za prosperitou sprevádzajú premyslené stratégie a správne finančné rozhodnutia. Inšpirujte sa našimi jednoduchými tipmi, aplikovateľnými na každodenný život. Môžu vám pomôcť dosiahnuť vysnívané sedemciferné čísla na účtoch.

1. Zabezpečte si viacero zdrojov príjmov

Hľadajte možnosti, ktoré by vám mohli pomôcť zvýšiť váš príjem  s čo najmenšou námahou. O zvýšení príjmu sa síce ľahko hovorí, ale ťažšie sa na ňom pracuje. Ak však viete nájsť viacero spôsobov na získanie finančných prostriedkov, pomôžu vám zvýšiť vaše príjmy oveľa rýchlejšie. V päťročnej štúdii zachytávajúcej konanie milionárov sa ukázalo, že väčšina z nich mala minimálne 3 až 5 zdrojov príjmu.

Pri hľadaní nových zdrojov a rozhovormi s finančným poradcom sa stretnete aj s myšlienkou vstupu na trh s akciami. Nie je to zlá cesta, no rovnako ako všetky investície, má svoje plusy a mínusy. Ak ste podnikavý typ, začnite svoj vlastný vedľajší biznis alebo sa začnite venovať projektom, ktoré vás už dlho fascinujú.

2. Sústreďte sa na svoj hlavný cieľ

Keď sa vám podarí získať väčšie množstvo prostriedkov, zrejme vás bude pokúšať kúpa nového luxusného auta či dizajnového oblečenia. Hoci by tieto veci boli peknou odmenou, mohli by pohltiť všetky prostriedky, ktoré sa vám podarilo získať. Nenechajte celú vašu prácu len tak zmiznúť kvôli veľkým investíciám. Ľudia, ktorí sa držia svojich stanovených cieľov a sústredia sa na ne, priťahujú (a udržujú si) financie oveľa lepšie. Z toho dôvodu si buďte istí, že prechovávate rešpekt k vlastnej práci, nie k extravagantným veciam, po ktorých náhle zatúžite.

3. Nechajte svoje úspory pracovať za vás

Zvážte tiež zvýšenie príjmu prostredníctvom investícií. Vložte peniaze do investícií, ktoré majú potenciál zhodnotiť vaše úspory. Predpokladom tohto kroku je však nutnosť mať uloženú väčšiu sumu peňazí.

4. Stále sa učte novým veciam

Najbezpečnejšia investícia je tá, ktorú budete môcť nejako využiť v budúcnosti. Vytvorte si plán, stanovte ciele, čítajte knihy, blogy a inšpirujte sa zo všetkých strán. Rozširujte svoje obzory vďaka kvalitným informáciám, ktoré vám môžu pomôcť splniť vaše ciele. Hoci sa vaše vzdelanie vo viacerých sférach bude zvyšovať, môže sa stať, že vaše objekty záujmu vás rozdelia od ostatných známych. Nemusíte sa však hrať na najmúdrejšiu osobu v miestnosti – snažte sa byť pripravení na všetko a na akúkoľvek situáciu.

5. „Strieľajte“ pre 10 miliónov, nie pre jeden

Ľudia často veria, že stať sa bohatým je mimo ich možností. Bohatí však vedia, že realizovaním finančných cieľov a kontinuálnym pracovaním na nich, dokážu svoju finančnú situáciu prevziať do vlastných rúk. Ak zmeníte svoju mienku o peniazoch, začnete pred sebou vidieť jasnejšiu cestu za statusom milionára. Ak sa chcete stať a zostať bohatým, malo by sa to stať vašou prioritou. Tí, ktorí sa neboja myslieť pozitívne, jednoduchšie dosahujú svoje ciele.

6. Komunikujte s ľuďmi, ktorí majú podobné ciele ako vy

Ak ste obklopení ľuďmi, ktorí vás demotivujú a všetko kritizujú, kráčať za vašimi cieľmi sa vám bude veľmi ťažko. Neostáva vám nič iné, len tieto negatívne okolnosti ignorovať. Výsledky vašej práce neskôr prehlušia akékoľvek negatívne teórie.

Z toho dôvodu sa pohybujte v spoločnosti ľudí, ktorí sú na rovnakej vlnovej dĺžke ako vy. Môžete si byť navzájom inšpiráciou i povzbudením, prípadne si pomôcť v nepríjemných situáciách. Pamätajte, že sa vždy stávame takými ľuďmi, akými sa sami obklopujeme.Buďte prvý