Microsoft predstavil najvýkonnejšiu a najsilnejšiu konzolu vôbec. Jej názov je Xbox One X

Svetlo sveta uzrela ďalšia verzia dlhoročnej rady herných konzol  Xbox od spoločnosti Microsoft. Nesie názov Xbox One X a stojí 500 dolárov. Predávať sa začne už 7. novembra. 

Spoločnosť Microsoft počas tlačovej konferencie v Los Angeles podrobne popísala novú hernú konzolu. Xbox One X sa na pohľad veľmi podobá Xboxu One S, ktorý je predchodcom tohto modelu, no  je oveľa menší. Ďalší veľký rozdiel spočíva vo výkone.

Xbox One X,

Xbox One X

Dokáže napájať aj hry v 4K rozlíšení, čo je vlastne ďalším veľkým krokom vo svete grafiky hneď po HD rozlíšení. Jeho výkon je 6 teraflopov, čo znamená, že je niekoľkokrát výkonnejší než súčasné modely Xbox One a PlayStation 4, ba dokonca výkonnejší ako PlayStation 4 Pro.

Dnes je táto konzola ponúkaná ako najvýkonnejšia a najsilnejšia vôbec a spoločnosť Microsoft tvrdí, že je aj najmenšia. Okrem týchto kvalít je schopná prehrávať hry aj zo starších modelov. Je kompatibilná aj so všetkými doplnkami starších verzií. Súčasťou nového Xboxu bude však aj množstvo nových hier a zároveň nové vstupy do Forza Motorsport a do Metro. Potešiť môže aj nový vstup tretej osoby do Assassin’s Creed.

Všetky tieto novinky boli predstavené na vyššie spomenutej konferencii a najväčší úspech zožalo “Metro: Exodus,” teda séria strieľačiek v post jadrovej ruskej apokalypse. Hráč sa tam dokáže plaziť kanalizáciou, či zápasiť s mutantmi.

Zahájenie vzniku nového Xbox One X bolo predtým označené ako “projekt Scorpio”. Predávať sa začne už 7. novembra a jeho cena bude približne 500 dolárov.

Zdroj: businessinsider.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý