Mercedes predstavil elektromobil, ktorý bude konkurovať Tesle

Nemecká automobilka Mercedes-Benz predstavila 4.9.2018 nový športovo – úžitkový voz s elektrickým pohonom, ktorým by mala konkurovať elektromobilom americkej spoločnosti Tesla.

Elektromobil s názvom EQC by sa mal začať predávať v polovici budúceho roka. EQC je prvým z rady elektromobilov EQ, ktorú Mercedes ohlásil pred dvomi rokmi. Tá má obsahovať  celú škálu modelov, od malých automobilov po luxusné vozy, uviedla agentúra DPA. Elektromobil EQC by sa mal začať predávať v Európe, následne by mal vstúpiť aj na trhy v Číne a Spojených štátoch. Jeho dojazd na jedno nabitie by mal zvládnuť cca 450 kilometrov.

Športovo – úžitkové autá s elektrickým pohonom sa teraz chystajú uviesť na trh aj ďalší nemeckí výrobcovia luxusných vozov BMW a Audi. “Hoci Tesla v súčasnosti pevne ovláda trh s luxusnými elektromobilmi, nemyslím si, že tomu tak bude aj po príchode nemeckých luxusných modelov,” uviedol podľa agentúry Reuters analytik Wajih Hossenally z výskumnej  spoločnosti IHS Markit. “Tesla zatiaľ nemá v podstate žiadnu konkurenciu. To sa však od roku 2019 zmení,” dodal.

Zdroj: cas.adam.sk

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý