Mercedes Generation EQ: Plne elektrické SUV s dojazdom až 500 km

Mercedes odhalil koncept plne elektrického vozidla Generation EQ s výkonom 400 koní a dojazdom až 500 km. Ide o SUV vo forme kupé, ktoré bude predobrazom úplne novej rady elektrických vozidiel, prezentovaných pod novou značkou EQ.

Dvojica elektromotorov v tomto vozidle produkuje silu s kombinovaným výkonom až 402 konských síl a poskytuje maximálny krútiaci moment až 700 Nm. Lítium-iónové batérie si pritom spoločnosť Daimler vyrába sama. Disponujú celkovou kapacitou viac ako 70 kWh čo umožňuje zrýchlenie z 0-100km/h za menej ako 5 sekúnd!

Nová modulárna architektúra je vďaka škálovateľným komponentom veľmi flexibilná a trvale poháňa všetky štyri kolesá. Do výroby sa dostane v roku 2019 a ráta sa s tým, že bude konkurovať vozidlám, ako je napr. Tesla model X či budúce Audi e-Tron Quattro.

Dizajn konceptu Generation EQ je dynamický, s čistými líniami. Podľa slov vedúceho dizajnéra Gordena Wagenera bolo cieľom vytvoriť avantgardný, moderný a výrazný electro-look. Hlavným dizajnovým prvkom, ktorý bude rozlišovať všetky budúce elektrické modely Generation EQ, je predná maska Black Panel s bielo-osvetlenou hviezdou Mercedesu.

V kabíne sa nachádzajú štyri samostatné sedadlá s integrovanými reproduktormi. Monumentálne pôsobí širokouhlý modulárny displej za volantom. Menšie displeje sú integrované do predných operadiel. Automobilka by chcela v budúcnosti presadiť možnosť rýchlonabíjania, kedy by päť minút zabezpečilo až 100-kilometrový  dojazd.

Pokiaľ ide o cenu, tá by mala byť porovnateľná s Mercedesom GLC. Do roku 2025 počíta Daimler s viac ako 10-timi plne elektrickými modelmi vlastnej výroby.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý