Maxco Razor: Výkonná powerbanka s jednoduchým a krásnym dizajnom (Recenzia)

Naše hodnotenie

Značka Maxco toho vo svojom portfóliu toho nemá veľa. Firma sa špecializuje na powerbanky, ochranné kryty a USB káble. Jej filozofiu charakterizujú štyri slová: unikátnosť, jednoduchosť, kvalita a detaily.

Otestovali sme model Maxco Razor so slušnou kapacitou 8 000 mAh. Táto línia výkonných powerbánk je veľmi obľúbená, pričom aktuálne je k dispozícii už tretia generácia.

Powerbanky Maxco Razor sú iba 1 cm hrubé, ich krásny dizajn, spoľahlivosť a vysoká kapacita ostali zachované. Boli sme zvedaví, čím to asi bude, že sú také žiadan a  prečo im ľudia dávajú prednosť pred inými powerbankami, ktorých existuje bezpočet. Odpoveď sme hľadali práve vo filozofii firmy. Powerbanky Razor prichádzajú s unikátnym a jednoduchým dizajnom, podobne ako kultové smartfóny iPhone. Nie sú zbytočne ťažké, sú kvalitné a svoj účel plnia veľmi dobre.

Okrem powerbanky sa v balení ukrýva anglický návod so špecifikáciami batérie, 50 cm kábel s klasickými USB a micro-USB konektormi slúžiaci na nabíjanie powerbanky. Páčilo sa nám, že je kábel vyrobený, resp. potiahnutý tkaninou, čím sa stáva odolnejším. Samotná powerbanka má rozmery 127 x 66 x 11 mm čo je porovnateľná veľkosť s iPhonom 7 (138 x 67 x 7 mm). Powerbanka má príjemných 150 g, čo znamená, že je o 25 % ľahšia ako konkurenčné externé batérie. Vzhľadom na kapacitu 8000 mAh ide o hmotnosť, ktorá je opäť porovnateľná s iPhonom 7 (138 g).

Maxco Razor dostal jednoduchý, ale krásny dizajn. Čierne vyhotovenie obsahuje gumovú povrchovú úpravu, ktorá je veľmi príjemná na dotyk. Rámik pôsobiaci kovovým dojmom opäť pripomína rámik iPhonu. Power tlačidlo je umiestnené presne tam, kde by ste ho hľadali. Pri uchopení zariadenia do pravej ruky sa nachádza v mieste palca. Ľavá a spodná strana je prázdna, horná obsahuje jeden micro-USB konektor na nabíjanie powerbanky, jeden obojstranný USB konektor, a nakoniec štvoricu diód, zobrazujúcich zostávajúcu kapacitu batérie.

Maxco Razor obsahuje batériu o kapacite 8000 mAh, s ktorou váš smartfón dokážete na plne nabiť 3-4 krát (v závislosti od kapacity smartfónu). Zaujala nás aj rýchlosť nabíjania telefónu z powerbanky. USB port powerbanky totiž hlási výstupný prúd 2,1 A pri napätí 5 V, čo znamená to isté ako by ste Váš smartfón dobíjali prostredníctvom výkonnejšieho adaptéra určeného na dobíjanie tabletu. Z powerbanky váš smartfón preto dobijete podstatne rýchlejšie, ako keby ste ho nabíjali prostredníctvom 5W adaptéra.

Doba potrebná na úplné dobitie úplne vybitého smartfónu bola niečo cez 2 hodiny. Vzhľadom k tomu, že powerbanka podporuje rýchle nabíjanie so vstupným prúdom 2 ampéry, je ju možné veľmi rýchlo dobiť zo siete – konkrétne za 5 hodin a 55 minút. Na polovičnú kapacitu jej to trvá približne 3 hodiny. Ideálne je powerbanku nabíjať v noci, pretože iba tak budete mať stopercentnú istotu, že ráno bude nabitá na maximálnu kapacitu.

V prípade, že sa rozhodnete pre iné ako čierne vyhotovenie môže sa ľahko stať (ale aj nemusí), že sa vám logo výrobcu postupom času zošúcha. V konečnom dôsledku powerbanky Maxco Razor nemajú konkurenciu. Ide o pekne spracované powerbanky s rýchlym nabíjaním, kvalitnou batériou, prepäťovými ochranami a obojstranným USB portom. Pokiaľ si teda potrpíte na dizajnové príslušenstvo a zároveň sa obzeráte po externej batérii so slušnou kapacitou vzhľadom k hmotnosti, berte všetkými desiatimi.

  • Plusy: dizajn, nízka hmotnosť, vysoká kapacita, rýchlosť nabíjania, obojstranné USB
  • Mínusy: nápisy nie sú vygravírované

Cena: 40€

Zapožičal: MAXCO

Hodnotenie

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý