Madam Kate: 60-metrová super jachta vyrobená pre brazílskeho veľkopodnikateľa

Madam Kate je 60-metrová super jachta, posledná zo série 199 od holandského výrobcu Amels. Na výstave Monaco Yacht Show sa stala jednoznačným favoritom a získala tu hneď dve prestížne ocenenia: za dizajn interiéru a technické inovácie.

Bola vyrobená na objednávku pre majiteľa závodu na výrobu obuvi z Brazílie. Chcel mať jachtu, ktorá by bola lepšia ako tá predchádzajúca. Chcel loď s pekným, moderným profilom, ktorá by bola rovnako oslňujúca ako filmová hviezda na červenom koberci v Cannes.

60-metrový trup nielenže posádke poskytuje viac priestoru, ale vďaka nemu jachta pôsobí atraktívne. Poschodie splýva s trupom, a tak sa v porovnaní s inými rovnako veľkými jachtami hlavná paluba nachádza oveľa bližšie k vode. Osobnosť Madame Kate podčiarkuje perleťový vonkajší náter, ktorý sa blyští v slnečnom svetle a v noci vďaka prepracovanému osvetleniu. Perleťový efekt funguje podobne ako optický hranol Isaaca Newtona. V jednom nátere sa snúbia rôzne farby, čo je veľmi elegantné a noblesné. Perleť je v oblasti metalických náterov veľkou inováciou.

V interiéri, ktorý navrhla Laura Sessaová, je šesť kajút, vrátane veľkého apartmánu na hlavnej palube, dva VIP apartmány a dve nižšie položené kajuty s priamym prístupom k plážového klubu. Tu si môžu hostia môžu vychutnávať saunu, turecké parné kúpele, bazén a platformou s prístupom k oceánu. Okrem viacerých vonkajších spoločenských miestností sa na Madam Kate nachádza aj pristávacia plocha pre vrtuľník a garáž pre limuzínu.

Madam Kate pojme 12 osôb, je vybavená dvoma motormi Caterpillar 3512C s celkovým výkonom 3 000 kW. To znamená, že dosiahne max. rýchlosť 16,5 uzlov a pohodlnú cestovnú rýchlosť 13 uzlov.

Zaujímavosťou je, že jachta je vybavená technológiou Heat Recovery System Amels, ktorá na vykurovanie využíva zvyškovú energiu z motora. Jej majiteľ si nevie vynachváliť najmä dizajn a kvalitu dizajnu paluby. Hluk a vibrácie takmer vôbec nepociťuje. Vďaka spojeniu krásy a výdobytkov technického pokroku si Madam Kate zo súťaže Monaco Yacht Show odniesla až dve ocenenia.

Zdroj: www.amels-holland.com

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý