Luxusný Rolls-Royce len za 16 Bitcoinov!

Raritný model Rolls-Royce Ghost v pútavej matnej zlatej farbe bol len prednedávnom uvedený do predaja prostredníctvom britského portálu. Jeho počiatočná cena je okolo 160 000 dolárov, čo na takýto luxusný kúsok nie je až tak veľa. Je v tom však háčik!

Namiesto hotovosti či klasických prevodov na účet chce jeho predajca obchod uskutočniť len prostredníctvom platby cez Bitcoiny. Tento netradičný inzerát bol uverejnený na britskom portáli Auto Trader, pričom ide o prvé auto, ktoré bolo vo Veľkej Británii ponúknuté za kryptomenu. Ak sledujete správy z oblasti kryptomien, určite viete, že aktuálna hodnota digitálnej meny vystrelila až ku hviezdam – prekonala totiž hranicu 10 000 dolárov za jeden Bitcoin.

Prvý automobilový inzerát za Bitcoiny vo Veľkej Británii

K prvému inzerátu v kryptomene sa vyjadril aj redakčný riaditeľ Auto Trader, Erin Barker: „S meteorickým vzostupom popularity a hodnoty Bitcoinu v posledných rokoch nie je žiadnym prekvapením, že sa predávajúci pokúšajú obchodovať takýmto spôsobom. Je to obrovský trend a kryptomeny si aktuálne držia vysokú hodnotu. Auto Trader však do vyhľadávania zatiaľ neplánuje pridať možnosť “hľadať podľa Bitcoinu”, aspoň nie v blízkej dobe.“

Spomínaný zlatý Rolls-Royce Ghost je štvordverovým modelom z roku 2010, má najazdených približne 56 000 kilometrov a je poháňaný 6.6-litrovým motorom. Okrem toho, že sa pýši špeciálnym dizajnom exteriéru, taktiež sa môže pochváliť 360-stupňovým kamerovým systémom, tempomatom, automatickým brzdením a zabudovanou televíziou pre každého pasažiera v zadnej časti. Čerešničkou na torte je zabudovaná chladnička pre správne vychladené šampanské. Poznávacia značka automobilu GO07DEN je na predaj samostatne – k autu si ju musíte dokúpiť za 10 800 dolárov.

Majiteľ vozidla, ktorý pochádza z britského Oldhamu, vidí v kryptomenách veľký potenciál: „Prečo neobchodovať v Bitcoine? V súčasnosti túto menu využívam podobne ako normálne meny. Dnes je to bezpečné, praktické a neuveriteľne zhodnotiteľné, takže pre mňa má určite zmysel predať auto takýmto spôsobom. Je to budúcnosť.“

Už len nazbierať 16 Bitcoinov a zlatý Rolls-Royce je váš! ?

Zdroj fotografiíBuďte prvý