Luxusné arabské autá, ktoré u nás asi nikdy neuvidíme

Kedykoľvek zaznie slovné spojenie “arabské auto”, ťažko si vieme predstaviť niečo konkrétne. Najčastejšie nám ale v hlave naskočí obraz drahého, luxusného a športového žihadla v plnej výbave.

To nie je ďaleko od pravdy, pretože hlavne arabskí šejkovia majú veľmi radi rýchlosť a štýl. Na našich rozbitých cestách ich pravdepodobne nikdy neuvidíme, hoci už pekných pár rokov jazdia vo svojej domovine. Milým prekvapením je, že dizajnovo by sa nestratili ani medzi najnovšími autami.

Lykan Hypersport

V roku 2013 ho predstavili v Katare. Libanonský výrobca ho neváhal nazvať “prvým arabským supercarom.” Za pôsobivých 2,8 sekundy totiž dosiahne rýchlosť 100 km / h. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 395 km / h. Vozidlo to dokáže vďaka 3,7-litrovému motora s výkonom 780 koní pod ľahkou hliníkovou  karosériou. Cena cca 2,5 milióna €.

Fenyr SuperSport

Automobil debutoval v novembri 2015 na výstave v Dubaji. Pod kapotou auta je 4-litrový motor s 900 koňmi. Z nuly na stovku auto vystrelí za 2,7 sekundy. Maximálna rýchlosť bola elektronicky obmedzená na 400 km/h. Ročne sa z neho nevyrobí viac ako 25 kusov.

Laraki Fulgura

Neuveriteľná Fulgura bola prvýkrát uvedená v roku 2002 na Ženevskom autosalóne. Bola vytvorená na základe Lamborghini Diabla a podobnosť je medzi nimi viditeľná zvonku aj zvnútra. Rýchlosť 100 km/ h dosiahne za 3,3 sekundy a maximálna rýchlosť je 398 km/h.

Ghazal 1

Zoznámte sa s prvým vozidlom postaveným v Saudskej Arábii. Vývojom bola poverená kráľovská univerzita. Trvalo to dva roky, kým ho vytvorili. Auto predstavili už v roku 2010. Ghazal 1 absolvoval aj sériu netypických nárazových testov, napríklad test na kolíziu s ťavou.

Zdroj: autoevolution.com

Meeya

Projekt sedanu zo Saudskej Arábie, ktorý sa vyvíjal spoločne s firmou z Malajzie. Automobil je primárne určený pre domáci trh.

Zdroj: cas.adam.sk

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý