Aurus Senat je luxusná limuzína určená pre Putina a ruských oligarchov

Aurus Senat

Na moskovskom autosalóne bol odhalený luxusný sedan a limuzína Aurus Senat. Obe vozidlá sú založené na štátnych vozidlách využívaných ruským prezidentom. Ukazujú však aj známky iných luxusných áut.

Aurus Senat je nová línia luxusných obrnených sedanov a limuzín vyvinutých v spojení s ruskou štátnou agentúrou známou pod skratkou NAMI, ako aj ruskou automobilkou Sollers. Autá vojdú do predaja v januári 2019. Hoci Aurus očakáva, že predá prvý rok iba 150 kusov, luxusná línia automobilov bude dostupná v zahraničí s cieľom predať 10-tisíc kusov ročne.

Aurus Senat sú nové štátne vozidlá využívané Putinom. Nechal sa nimi odviesť pri svojej inaugurácii v máji a pri stretnutí s Trumpom v júli v Helsinkách. Niektorí špekulujú, že predstavenie ruského vozidla má zobraziť znižovanie závislosti Ruska na zahraničných tovaroch a službách.

Aurus Senat využíva 4,4 litrový hybridný benzínový V8 motor. Ten vyprodukuje výkon 568 koní, akceleráciu z 0-100 km/h za 6 sekúnd a má 9-miestnu automatickú prevodovku s pohonom na všetky kolesá.

Putinov model je nepriestrelný a odolný voči bombám, môže byť ponorený do vody a má posilnené pneumatiky s oceľou, ktoré nemôžu dostať defekt. Zatiaľ, čo civilná verzia nebude mať tieto funkcie, stále bude určená pre bohatých rusov a iných ľudí.

Autá sú vytvorené špecificky na to, aby prilákali majetných rusov preč od značiek ako Rolls-Royce, Bentley a Mercedes-Benz. Hlavný dizajnér Vadim Pereverev povedal:

„V našej krajine je vysoký dopyt po vysokotechnologických produktoch, predovšetkým po aute takej triedy. Môžete povedať, že kupujúci takýchto áut sú unavení z Rolls-Royce, Mercedesov alebo Maybachov.“

Na autosalóne výkonný riaditeľ Franz Gerhad Hilgert povedal, že auto nebude predávané iba v Rusku, ale aj v zahraničí.

Pokiaľ sa však automobilka chce odlíšiť od konkurencie, stojí za zmienku, že Aurus Senat sa podobá na Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard, ako aj Chrysler 300 a Rolls-Royce Phantom.

Pozri sa na fotky a rozhodnite sa, či skutočne ide o kopírovanie týchto áut.

Aurus Senat bol odhalený verejnosti 29. augusta 2018 na Medzinárodnom autosalóne v Moskve

Aurus Senat

Aurus Senat bol vyvinutý v spojení s ruskou štátnou výskumnou agentúrou známou pod skratkou NAMI, ako aj ruskou automobilkou Sollers.

Aurus Senat

Auto je podávané ako originálne luxusné vozidlo vyvinuté v Rusku.

Aurus Senat

Avšak auto sa náramne podobá na Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard, predovšetkým, čo sa týka interiéru.

Aurus Senat

Toto je interiér zachytený na autosalóne v Moskve.

Aurus Senat

A toto je interiér Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard.

Aurus Senat

Toto je prístrojová doska Aurus Senat.

Aurus Senat

A toto zas prístrojová doska Mercedes-Benz triedy S. Vyzerá podobne?

Aurus Senat

Predné svetlá Aurus Senat vyzerajú strašne podobne ako tie na Chrysler 300.

Aurus Senat

Tu sú predné svetlá Aurus Senat pre lepšie porovnanie. Teraz sa pozri na mriežky a karosériu.

Aurus Senat

Zdá sa, že Rolls-Royce Phantom by kľudne mohol Aurus Senat žalovať kvôli tomu, že kopíruje jeho typicky masívne kovovú prednú mriežku, ako aj podobný vzhľad všeobecného tvaru auta.

Aurus Senat

zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.comBuďte prvý