Lionel Messi je najdrahším futbalistom na svete – za sezónu zarobí 100 miliónov eur

Barcelonská futbalová hviezda Lionel Messi sa stal prvým futbalistom na svete, ktorý získal kontrakt s ročným zárobkom viac ako 100 milión eur. Argentínsky hráč totiž podpísal s katalánskym klubom štvorročnú dohodu v hodnote 400 miliónov eur s tým, že v klube zotrvá do roku 2021.

Messiho zmluva s FC Barcelona prekročila všetky limity vo svete futbalu. Lionel Messi sa stal prvým futbalistom na svete, ktorý za sezónu zarobí viac ako 100 miliónov eur. Podľa dokumentov spoločností Footbal Leaks a European Investigative Collaborations kontrakt podpísal v závere novembra 2017. K dohode medzi futbalistom a klubom však došlo ešte 30. júna, teda presne v deň, keď si vzal svoju snúbenicu Antonellu Roccuzzo. Pôvodný kontrakt mal Messimu skončiť v roku 2018.

Messi získa viacero bonusov

V kontrakte je ďalej uvedené, že Messiho fixný plat je 71 miliónov eur. Taktiež získa jednorazový bonus 63,5 miliónov eur a v roku 2021 aj „vernostný“ bonus 70 miliónov, pokiaľ neopustí Barcelonu pred ukončením zmluvy. Za predpokladu, že sa zúčastní minimálne 60 % všetkých zápasov nasledujúcich sezón, jeho priemerný plat sa bude ročne pohybovať okolo 106 miliónov eur. Ak FC Barcelona vyhrá Champions League, na jeho účet bude pripísaných ďalších 12 miliónov.

Po skončení tohto kontraktu bude mať Messi na konte 17 sezón v katalánskom klube. Výkupná klauzula je stanovená na 700 miliónov eur. V drese Barcelony sa stal päťkrát najlepším futbalistom sveta a prvýkrát si v ňom zahral ako 16-ročný.

Zdroj titulnej fotografieBuďte prvý