Lexus predstavil úžasný koncept športovej jachty

Najväčšiemu svetovému výrobcovi automobilov ide karta. Okrem toho, že sa automobily značiek Toyota a Lexus dobre predávajú, prichádza výrobca s novými, odvážnymi kreáciami.

Akio Toyoda, ktorý je súčasným prezidentom Toyota Motor Corporation, osobne predstavil koncept novej športovej jachty, ktorú na Miami Beach krátko pilotoval. 13 metrov dlhá športová jachta bola navrhnutá dizajnérmi Lexusu pod dohľadom oddelenia Toyota Marine. Postavili ju Marquis Yachts of Pulaski, Wis.

Toyoda, ktorý šéfuje luxusnej divízii automobilov Lexus, odsúhlasil vývoj jachty pred dvoma rokmi. Podľa jeho slov ide o spôsob, ako podporovať “Lexus životný štýl”. Dvojité V-8 benzínové motory produkujú celkom 950 koní a umožňujú maximálnu rýchlosť 80 km/h. Motor je založený na výkonnom agregáte z nového kupé Lexus LC 500. Tlačidlo “turbo-boost” pri kormidle pridáva okamžite 1 000 otáčok za minútu, čo spôsobuje nevídané zrýchlenie.

Trup lode je vyrobený výhradne z plastu, vystuženého uhlíkovým vláknom. Je preto asi o 40 percent ľahší ako trupy vyrobené z laminátu. 7-palcový dotykový displej v strede volantu umožňuje kontrolu nad navigáciou a zábavným systémom lode. Žiadna loď tejto veľkosti nebola nikdy predtým tak sofistikovaná, ako táto. Všetko je o dotykovom ovládaní, takže systémy možno ovládať aj pomocou iPadu. Takýto systém ovládania by ste na iných superjachtách hľadali veľmi dlho.

Dizajnové prvky jachty boli inšpirované značkou superšportových automobilov LFA. Predná časť je veľká s agresívnym tvarom, vonkajšie línie nemajú žiadne ostré hrany a plynú hladko od zadku až k prove. Sedadlá lemujú boky kokpitu, pričom poskytujú priestor až pre 8 cestujúcich. Ich forma je funkčná a ich tvar umožňuje hosťom, aby sedeli oproti seba. Interiér pripomína spoločenskú miestnosť, s dymovými sklami na stenách, pruhovanou sklenenou podlahou a dlhou pohovkou z bielej kože.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý