Láka vás obchodovanie s Bitcoinom? Toto sú 4 spôsoby, ako na ňom zarobíte

Hodnota Bitcoinu v minulom roku vzrástla o viac ako 2 000 %. Tento obrovský nárast je dôkazom, že bohatstvo dnes môžete získať doslova z ničoho. Mnohí potenciálni obchodníci však o kryptomenách majú stále málo informácií, pričom existuje niekoľko spôsobov, ako sa na nich dá celkom pekne zarobiť.

Kryptomeny sa internetom šíria už nejaký ten rok. Prvýkrát sa objavili v roku 2010, pričom pôvodnou myšlienkou ich vzniku bolo nahradenie súčasných peňazí nezávislou virtuálnou menou. Najväčšou výhodou meny Bitcoin je, že je decentralizovaná.

Je navrhnutá tak, aby ju nemohli ovplyvňovať žiadne inštitúcie – vláda, samotný majiteľ ani finančné spoločnosti. V prvých momentoch svojej existencie sa hodnota Bitcoinu približovala sotva 2 dolárom. Jeho aktuálna hodnota v súčasnosti činí viac ako 16 000 dolárov, pričom sa neustále zvyšuje. Tieto informácie sú nepochybne dobrou motiváciou – ako však môžete na Bitcoine zarobiť aj vy?

1. Investovanie

Prvým a zrejme najjednoduchším spôsobom, ako zarobiť na Bitcoine, je jeho jednoduchý nákup. Následne si ho u seba podržíte nejaký čas, pričom budete dlhodobo sledovať zmeny v náraste hodnoty. Vhodné je čakať rok, niekedy aj viac. Čím viac bude cena kryptomeny narastať, tým viac sa budú zhodnocovať vaše prostriedky. Výhodou je, že si nemusíte kupovať celé celky – stačí, ak investujete do menšieho podielu meny, pričom výška vložených prostriedkov bude záležať len na vás.

2. Špekulácia

Tento spôsob je takmer rovnaký ako ten prvý. Líši sa však dĺžkou obdobia, počas ktorého si budete Bitcoin držať. Pri investíciách je doba držania minimálne rok. Pri špekuláciách však sledujete aktuálne pohyby a nárast cien a využiť môžete ktorýkoľvek správny moment. Vďaka tomu je možné získať veľa peňazí za extrémne krátky čas. Špekulácie si však vyžadujú isté skúsenosti a sú časovo náročné.

3. Ťažba Bitcoinu

Oproti hotovosti majú kryptomeny ďalšiu výhodu – na rozdiel od papierových peňazí, Bitcoiny si môžete legálne vytvoriť. Pri vytlačení vlastných bankoviek ide o trestný čin a koledujete si o problémy so zákonom. Vlastné Bitcoiny si však môžete sami vyťažiť a používať ich ako „klasické“ peniaze.

4. Revolúcia v bankovníctve

Súčasný finančný trh je centralizovaný a riadený veľkými spoločnosťami. Ak potrebujete pôžičku, musíte si o ňu požiadať v banke alebo u finančného sprostredkovateľa. Bitcoin však prináša revolúciu aj v tejto oblasti. Vďaka svojej decentralizácii nie je riadený jednou spoločnosťou – bankou. Je preto pravdepodobné, že pôžičky budú poskytované od viacerých sprostredkovateľov, a teda nebudú môcť manipulovať trh. Prirodzene, obchodníci s Bitcoinom môžu zarobiť aj takýmto spôsobom.

Pomocou kryptomien zbohatlo už množstvo ľudí a pomaličky sa z nich stávajú rovnocenné spôsoby platby, podobne ako hotovosť či platba kartou. Žeby bolo načase pouvažovať o kúpe niekoľkých Bitcoinov?

Zdroj titulnej fotografieBuďte prvý