La Ferrari Aperta – vypredané ešte pred svojím debutom

Na jeseň tohto roku bolo na autosalóne v Paríži predstavené nové hybridné hypercar od Ferrari. Stalo sa tak pri príležitosti 70.výročia automobilky.

La Ferrari Aperta je spider s otvorenou strechou, ktorý sa zameriava na zvláštnych klientov a zberateľov. Takíto zákazníci zvyčajne nechcú žiadne kompromisy, čo sa radosti z jazdy pod šírym nebom týka. Malá výrobná séria 150 vozidiel hovorí za všetko. Avšak, ak by ste chceli jednu Apertu vlasniť, je už neskoro. Hovorca Ferrari povedal: “Aperta sa na základe poradovníka vypredala za rekordne krátky čas.”

Hypercar sa na výstave v Paríži prezentovalo v hlbokom čiernom laku s červenými prúžkami na kapote a nárazníkoch. Podobná farebná schéma dominovala aj vo vnútri, kde bola čierna farba skombinovaná s červenými akcentmi na sedadlách. Aperta dostala do vienka strechu vyrobenú z textilu a uhlíkových vlákien. Celkovo je systém navrhnutý tak, aby nebolo počuť žiadne vibrácie ani pri rýchlej jazde. Okrem toho odobratie strechy ovplyvnilo celkový dizajn vozidla iba minimálne. Vďaka rozsiahlym úpravám v štruktúre skeletu bola dosiahnutá rovnaká tuhosť a pevnosť karosérie, akú má kupé.

Pod kapotou Aperty pradie rovnaký 6,3 litrový V12 motor ako vo verzii kupé. Ten je uložený v strede a dopĺňa ho elektromotor na prednej náprave. Celkový výstup sústavy je 708 kW a 900 Nm krútiaceho momentu. Maximálna rýchlosť je cez 350 km/h a zrýchlenie z  0-100 km/h na úrovni za menej ako tri sekundy.

Laferrari Aperta je 4702 mm dlhé a 1992 mm široké hypercar s rázvorom 2650 mm. K dispozícii je aktívna aerodynamika v podobe pružného predného difúzora s prepracovaným podvozkom, ako aj aktívny zadný spojler s difúzorom. Pokiaľ ide o cenu, tá je do značnej miery irelevantná, nakoľko sa už všetkých 150 kusov stihlo vypredať. Každý jeden z kupujúcich musel zo svojho vrecka vytiahnuť viac ako 2 milióny EUR.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý