Slávne osobnosti, ktoré nevlastnia drahé nehnuteľnosti, ale si ich prenajímajú

Predpokladá sa, že ak celebrita býva v nejakej drahej vile, prirodzene si ju kúpila a stala sa jej majiteľom. V skutočnosti to však neplatí stále. Mnohé hviezdy, ktoré sa pýšia miliónmi na účte, nevlastnia nehnuteľnosti, v ktorých bývajú – iba si ich prenajímajú. 

Niekomu to môže znieť šialene. Veď prečo platiť nájom za nehnuteľnosť, keď si jej kúpu môžu dovoliť? Množstvo celebrít v tom však vidí výhodu – z prenajatej nehnuteľnosti sa môžu odsťahovať kedykoľvek sa im zapáči. Nemusia riešiť jej predaj a ľahko si prenajať nový dom v inom meste. Väčšina celebrít si zabezpečí dlhodobé bývanie, až keď sa usadí. Dovtedy mnohým z nich vyhovuje práve takýto spôsob bývania, ktorý nevyžaduje pripútanie k jednému miestu.

Možno vás prekvapí zoznam bohatých celebrít, ktoré sa rozhodli namiesto kúpy bývať v prenajatých vilách.

Justin Bieber

Je pochopiteľné, že hviezda ako Justin Bieber sa rozhodla bývať v prenajatej vile. Spevák je mladý a doma trávi veľmi málo času. Navyše má za sebou pomerne divokú minulosť, v ktorej nechýbali drogy. Jeho kariéra je založená na neustálom koncertovaní, preto je prirodzené, že sa mu kúpa nehnuteľnosti v súčasnosti veľmi nevyplatí. Počas svojej kariéry si stihol prenajať už niekoľko domov. Mesačne ho prenájom vyjde približne na 108 000 dolárov. Fakt, že Justin často mení domovy, teší aj jeho susedov. Viacerí obyvatelia, ktorí žili v blízkosti speváka totiž tvrdili, že je „najhorším susedom na svete“.

Lady Gaga

Populárna speváčka si už niekoľko rokov prenajíma vilu v Bel Air. V médiách v posledných mesiacoch rezonovalo, že je to kvôli renovácii jej ďalšej nehnuteľnosti. Pravdou však je, že Lady Gaga pravdepodobne bude nájomcom po celý svoj život. V Bel Air totiž býva už niekoľko rokov a zrejme jej tento stav vyhovuje. Prenájom vily ju stojí 25 000 dolárov mesačne. Keďže taktiež často koncertuje, stály domov je pre ňu zbytočnou investíciou.

Kardashianovci

Klan Kardashians si prenajímal nehnuteľnosť, v ktorej sa natáčala televízna show Khloe and Kourtney Take The Hamptons. Ide o 14-miliónovú vilu na pobreží v známej celebritnej štvrti Hamptons. Škoda však, že pôsobivá vila nie je nich, hoci sa ňou pýšili. Jej prenájom Kardashianky ukončili po skončení natáčania reality show.

Rihanna

Ďalším večným nájomcom je opäť speváčka, tentokrát exotická kráska Rihanna. Pre spevákov je pravdepodobne výhodnejšie bývať v „prechodnom“ dome, ako zasadiť korene na jednom mieste. Rihanna navyše patrí medzi celebrity, ktoré zbožňujú drahé nehnuteľnosti. V New Yorku bývala v penthouse, ktorý ju stál mesačne 39 000 dolárov, pričom si v rovnakom čase prenajímala i dom vo West Coast. Speváčka mala svoj vlastný dom, predala ho však kvôli stalkerovi, ktorý ju obťažoval.

Conor McGregor

Hoci profesionálny boxer nevlastní svoju vilu v Las Vegas, veľmi rád ju nazýva svojou „McMansion“. Luxusná vila má 10 kúpeľní, 6 spální a množstvo miestností s rôznym zariadením pre zábavu. Spolu so svojou partnerkou Dee Devlin si kúpil dom v írskom Dubline, jeho srdcovkou je však stále vila v LA. Po svojej prehre s Floydom Mayweathrom mal menšie finančné problémy a dnes uvažuje nad prenájmom nového bývania.

Mariah Carey

Mnoho boháčov si hľadá domovy blízko pobrežia, aby si našli to správne miesto na trávenie horúcich letných dní. Mariah Carey si prenájmom zaistila luxusnú vilu v prestížnom Hamptone. Oproti iným celebritám však zašla do extrému – rozhodla sa totiž prenajať dom s rozlohou 2 300 m2. Počas mesiacov júl a august si za pobyt vo vile zaplatila až 275 000 dolárov mesačne. To je obrovská kopa peňazí, no Mariah si to jednoducho môže dovoliť.

Zdroj fotografií Buďte prvý