Koniec škodcom a nepríjemnému hmyzu v domácnosti

 Je to síce nepríjemná situácia, ale občas sa stane, že sa vám do domu nasťahujú neželaní hostia. Ide o rôzne druhy hmyzu, ktoré náš život dokážu často veľmi znepríjemniť. Tieto parazity sú vo väčšine prípadov veľmi odolné a prežijú, aj keď je vaša snaha o ich odstránenie naozaj veľká. Našťastie ale existujú prostriedky, ktoré ich zaručene z vášho domu a jeho okolia vyženú.

Ploštica domáca a blchy

Tieto dva druhy hmyzu sú asi najčastejšie parazity, s ktorými sa u nás, na našom území, môžete stretnúť. Podľa niektorých mýtov sa však vyskytujú iba tam, kde je neporiadok, čo ale až tak celkom a samozrejme, nie je vždy pravda. Občas si ich môžete doniesť z dovolenky alebo iného plošticami už kontaminovaného miesta.

Ich potravou je krv stavovcov, čo znamená že ľudia a ich domáci miláčikovia sú pre nich výborným zdrojom obživy. Nie moc príjemná predstava, čoho výsledkom je, že ploštica domáca je neželaným návštevníkom a škodcom v našej domácnosti, ktorého chceme vyhubiť.

Ich aktivita sa prejavuje vo forme štípancov, ktoré si pravdepodobne všimnete až ráno, keďže sú aktívne hlavne v noci. Zbaviť sa ich ale nie je vôbec jednoduché, keďže sa skrývajú v oblečení, perinách, matracoch a všetkých tmavých a menej dostupných miestach v domácnosti.

Prvým krokom pri boji s týmto hmyzom je vyprať všetko oblečenie na vysokej teplote, alebo ho na 24 hodín vložiť do mrazničky. Ak to ale nepomôže, alebo to jednoducho nie je možné,  dá sa vyskúšať sprej proti plošticiam a blchám. Množstvo parazitov po jeho použití a aplikácií na najviac zasiahnuté miesto zomrie a zvyšné stratia schopnosť rozmnožovať sa.

Nosánikovia

Tento lalokonosec sa nezameriava priamo na človeka, takže sa nemusíte báť žiadnych štípancov, ale dokáže narobiť veľkú škodu, ak niekto rád pestuje rastliny.

Nosánik sa na našom území vyskytuje pomerne často. Väčšinou škodí v záhradách, no môže sa objaviť aj vo vašom byte, kde je veľa rastlín, prípadne v zimných záhradách. Jeho aktivita sa prejavuje vykúsanými dierami v listoch rastlín.

Ak sa ho chcete zbaviť, pomôžu vám parazitické hlístice druhu heterorhabditis. Aplikujú sa postrekom na substrát, z ktorého sa liahne aj nosánik. Tieto hlístice napádajú larvy nosánika, čím zabraňujú jeho dospievaniu a zbavujú tak vaše rastliny týchto škodcov.

Parazity a škodcovia v domácnosti rozhodne nie sú príjemným zážitkom. Avšak vďaka  špeciálnym a účinným prípravkom, ktoré zabránia ich ďalšiemu množeniu sa ich viete rýchlo a efektívne zbaviť.

Zdroj titulky: pixabay

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý