Kondómy: fakty a mýty

Ohľadom kondómov ako formy antikoncepcie sa toho napísalo a narozprávalo už veľa. Mnohé informácie sú pravdivé, zatiaľ čo iné sa zakladajú len na domnienkach či holých nezmysloch. Poďme ich rozlíšiť – čo je fakt a čo mýtus?

Mýtus: Aby som si mohol kúpiť kondóm, musím mať aspoň 18 rokov
Pravda: Kondómy, napríklad Durex Classic, sa dajú kúpiť v akomkoľvek veku a na akomkoľvek mieste, kde ich predávajú. Na veku nezáleží.
Mýtus: Bezpečnejšie je použiť dva kondómy naraz.
Pravda: Použitie dvoch kondómov naraz nemá žiadne opodstatnenie, dokonca sú pri tomto použití náchylnejšie na poškodenie. Najlepšie teda je ísť na to klasicky, s jedným kondómom.
Mýtus: Kondóm ľahko praská.
Pravda: Dbajte na jeho správne nasadenie (ak sa kondóm nedá zrolovať, vyhoďte ho a použite ďalší) a pri sexe pozor na ostré predmety, šperky alebo zuby. Veľmi dobré výsledky z hľadiska kvality vykazujú kondómy Durex.
Mýtus: Kondómy sú jediný druh antikoncepcie, nad ktorým sa oplatí zamysieť.
Pravda: Nie-nie, kondómy môžu poskytnúť ochranu pred prenosnými pohlavnými chorobami a neplánovaným tehotenstvom, ale je lepšie, ak spolu s nimi používate aj inú formu antikoncepcie.
Mýtus: S kondómom stratím citlivosť.
Pravda: Použitie kondómu nemusí skaziť dojem. V skutočnosti môžu pekné chvíľky s partnerom predĺžiť, čo je dobrou správou pre oboch, no nie?
Mýtus: Kondóm preruší krvný obeh.
Pravda: Prezervatív je veľmi pružný, môže sa roztiahnuť na priemer až 50cm. Existuje veľa rôznych tvarov a veľkostí, ktoré môžete vyskúšať.
Mýtus: Nepotrebujem kondóm, spávam s dobre vyzerajúcimi ľuďmi.
Pravda: Pohlavné choroby nehľadia na to či je človek pekný alebo atraktívny. To, ako človek vyzerá, vám nemusí zároveň prezradiť to, či má alebo nemá pohlavnú chorobu. Veľa z nich totiž má symptómy, ktoré vám nemusia byť zrejmé.

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý