Koľko peňazí si potrebujete odkladať, aby ste si v 35-ke mohli dovoliť dom?

dom

Šporiť si časť peňazí na kúpu domu sa môže zdať odstrašujúce. V porovnaní s dvadsiatimi rokmi dozadu, dnes mladí zaplatia o dom v priemere aj o 39 % viac. Avšak vyššie ceny domov automaticky neznamenajú, že kúpa prvého domu je nemožná.

Koľko peňazí potrebujete denne šetriť, aby ste boli milionárom vo veku 65 rokov?

V tomto článku je vypočítané, koľko potrebujete odkladať, aby ste vlastnili dom do veku 35 rokov, v závislosti od veku, v ktorom začnete šetriť. V článku je rozobratých 8 rôznych cien domu, od 250-tisíc po 1,5 milióna dolárov a hodnoty LTV, a to 10 a 20 %.

Nakoniec vaša cena domu a čiastky LTV, ktorú si zvolíte, sa líši rozlišnými faktormi, ako je oblasť, príjem a ďalšie mesačné výdavky.

10% down payment house

Výpočet čiastky na kúpu domu

Keďže väčšina ašpirujúcich vlastníkov domu potrebuje nejaký ten čas po vysokej, aby sa postavila na vlastné nohy, kalkulácia začína vo veku 25 rokov. Zvolený výnosový úrok je 1,6 %, v praxi však môžete na podieľových fondoch získať oveľa vyšší výnos.

Pre zistenie, koľko potrebujete mesačne odkladať, zvoľte si najprv cenu v dole uvedenej graifke. Následne si zvoľte vek v ktorom chcete začať šporiť. Tam, kde sa dve kategórie spoja je suma, ktorú by ste si mali mesačne odkladať na to, aby ste si mohli dovoliť čiastku LTV vo veku 35 rokov.

Pokiaľ začnete šporiť vo veku 25 rokov, mať dosť peňazí na 10 % čiastku LTV o 10 rokov neskôr je relatívne dosiahnuteľné. Stačí, aby ste si mesačne odkladali 192 dolárov a našporíte 25-tisíc dolárov na dom za 250-tisíc dolárov.

No pokiaľ nezačnete odkladať až do veku 30 rokov, mesačný odklad sa zvýši na 400 dolárov. Na to, aby ste mali dosť ušetrené do veku 35 rokov na 20 % čiastku LTV stačí, aby ste zdvojnásobili svoje mesačné úspory.

20% down payment home

Zdroj: businessinsider.com, zdroj fotografií: businessinsider.comBuďte prvý