Kempinski Manzana La Habana: prvý 5-hviezdičkový hotel na Kube

Odvtedy, čo v roku 2015 bývalý prezident Barack Obama požiadal Kongres, aby zrušil takmer 60-ročné obchodné a finančné embargo s Kubou, tropický ostrov v Karibiku začal prekvitať ako obľúbená dovolenková destinácia. Pre tých, ktorí majú túlavé topánky, znamenajú novo otvorené hranice koniec jednej éry zmrazenej v čase. Cestujúci v tomto období Kubu síce navštevovali ale vo veľkom sa sem nehrnuli.

Hoci Američania na Kube stále nemôžu stavať, najstaršia európska hotelová skupina Kempinski si sem svoju cestu našla.

120-ročná švajčiarska spoločnosť (v súčasnosti prevádzkuje 75 päťhviezdičkových hotelov a rezidencií v 30 krajinách) tu oznámila svoj najnovší zámer. Najneskôr v tomto roku chce v hlavnom meste Kuby otvoriť svoj Grand Hotel Kempinski Manzana La Habana. Pôjde o vôbec prvý päthviezdičkový hotel na Kube a jeden z prvých významných krokov do krajiny z moderného západného sveta.

Hotel bude umiestnený v historickej budove Manzana de Gómez z roku k 1890. Ide o o grandióznu päťpodlažná stavbu v európskom štýle. Nachádzalo sa tu nákupné centrum s viac ako 500 oddeleniami. Svoje sídlo tu mali obchody, obchodné kancelárie, advokátskej kancelárie, a notári.

Manzana de Gómez sa nachádza v centre Habana Vieja (Stará Havana) -v časti hlavného mesta Kuby, ktorá bola zapísaná do Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Táto veľkolepá budova ponúka výhľad na Kapitol, Veľké divadlo v Havane a na slávnu rybiu reštauráciu El Floridita s frekventovaným kokteilovým barom, ktorú navštívil sám Ernest Hemingway.

Hoteloví hostia sa tu môžu prechádzať po Starej Havane s hlavným prepojením na Calle Obispo (galérie, obchody a hudobné bary), alebo navštíviť slávny Castillo del Morro maják (ktorý strážil vstup do Havana Bay od roku 1589).

Vo vnútri budovy v neoklasicistickom štýle sa bude nachádzať 246 izieb a apartmánov. Ich rozloha bude od 130 do 500 metrov štvorcových, pričom každá z nich bude obsahovať veľké klenuté stropy a francúzske okná. K dispozícii budú kúpele o rozlohe 3 3000 metrov štvorcových, tri reštaurácie, lobby bar, strešná terasa s bazénom. Čo je nevídané aj bezplatné pripojenie na internetu v každej izbe. Kuba je stále jednou z najmenej digitálne prepojených krajín vo svete. Samozrejmosťou bude taktiež neodmysliteľný in-house cigarový salónik.

Zdroj fotografií

Rýchle automobily a jachty, drahé nehnuteľnosti a dovolenky, ale aj špičková spotrebná elektronika pre náročných.Buďte prvý