Kde nájdeme najdlhšie klzisko na Slovensku?

V národnom parku Slovenský raj vzniklo na rieke Hornád najdlhšie prírodné klzisko v krajine. Po treskúcich mrazoch tak ponúka Slovenský raj jedinečnú atrakciu.

Zimné dobrodružstvo

Zamrznutá rieka má približne 12 kilometrov. Bez komplikácií je zjazdný najmä horný úsek Hornádu. Návštevníci sa môžu vybrať smerom z Podlesku k hrdlu Hornádu. Dá sa prejsť aj náročnejšia trasa, až na Čingov.

Ľadopády

Po Hornáde sa nemusíte len korčuľovať. Existuje aj možnosť chôdze či bežkovania. Okolo rieky sú zamrznuté vodopády, ktoré vytvárajú fotogenické ľadopády. Lezenie je povolené na zamrznutých plochách v roklinách.

V časopise Krásy Slovenska sa v roku 1921 po prvýkrát objavuje pomenovanie Slovenský raj. Od roku 1988 je národným parkom.

Zdroj fotografií

Milujem cestovanie, dobrodružstvo, spoznávanie nových ľudí a ich kultúru. Snažím sa písať o výnimočných miestach a exkluzívnej prírode. Cestovanie je pre mňa ten najlepší spôsob ako získať inšpiráciu, oddych, ale aj lepšie spoznať seba, iných ľudí a svet. A najradšej by som to dopriala každému....aspoň prostredníctvom článkov.Buďte prvý