Jeden z najnebezpečnejších slovanských sériových vrahov: Andrei Chikatilo priznal, že bol omyl prírody

Je považovaný za jedného z najnebezpečnejších sériových vrahov východnej Európy.

Andrei Chikatilo pochádza z Ukrajiny a v roku 1992 bol odsúdený za znásilnenie, mrzačenie a viacnásobnú vraždu – zabil viac než 50 žien a detí. Podľa slov jeho matky mu brata uniesli a zabili susedia kvôli hladovaniu a veľkej chudobe, píše slavorum.org. 

Andrei bol najlepší žiak v triede a nemal núdzu o chválu od učiteľov. Spolužiaci ho však šikanovali a trpel veľkou podvýživou kvôli hladomoru. Vo svojich 14 rokoch sa stal redaktorom školských novín a keď mal 16, vymenovali ho za predsedu komunistického výboru žiakov. Pomáhal pri organizovaní rôznych podujatí či pouličných pochodov a ako jediný z rodiny získal vzdelanie – vďaka skvelým výsledkom sa dostal na prestížnu moskovskú štátnu univerzitu. Škola mu však kvôli zločinu jeho otca odmietla dať štipendium. Sklamaný Andrei preto nikdy viac nepožiadal o štúdium na tejto škole. Vycestoval do mesta Kursk a absolvoval odborné vzdelávanie na elektrotechnickom inštitúte. 

Do puberty bol Andrei sexuálne frustrovaný, v prítomnosti žien bol veľmi plachý. Všetko sa zhoršilo tým, že trpel chronickou impotenciou. To ho viedlo v 17 rokoch k prvému sexuálnemu útoku.

Mal niekoľko partneriek, no všetky ho opustili kvôli neschopnosti mať sexuálny styk. V práci vynikal, no jeho súkromie bolo v troskách. Vrátil sa preto späť do rodnej dediny a našiel si novú známosť. Tá však opäť narazila na jeho problém. Nová partnerka sa snažila problém riešiť a pýtala sa ľudí, ako by mohla Andreiovi s impotenciou pomôcť. Andrei emocionálne nezvládol tento nápor, keď si za jeho chrbtom ženy šepkali o impotencii a chcel sa obesiť. Napokon sa rozhodol, že opustí rodnú vlasť.

Odišiel z Ukrajiny do ruského mesta Rostov-on-Don, kde si po dvojtýždňovej známosti vzal ženu, ktorú mu vybrala jeho sestra. Zamestnal sa ako učiteľ, čo mu ponúklo príležitosť spáchať niekoľko sexuálnych útokov na študentkách. Jeho prvým legálne zaznamenaným trestným činom bolo znásilnenie a vražda 9-ročného dievčaťa, kedy sa mu konečne podarilo dosiahnuť erekciu a sexuálne uspokojenie. Táto pre neho pozitívna skúsenosť ho viedla k ďalším znásilneniam a vraždám – zabil 56 žien a detí.

Polícia ho zatkla pred miestnou kaviarňou až po tom, čo získala dostatok dôkazov. Andrei počas celého procesu spolupracoval s vyšetrovateľmi. Po vypočutí rozsudku smrti povedal: “Viem, že musím byť zničený. Bol som omyl prírody.” Popravili ho v roku 1994 jediným výstrelom.

Zdroj: adam.cas.sk

"Čo si dokáže ľudská myseľ predstaviť a čomu uveriť, to dokáže aj dosiahnuť." Napoleon HillBuďte prvý