Investori zarábajú milióny nákupom štátnych bitcoinov v aukciách

Najlepšie príležitosti pre investíciu do internetovej meny Bitcoin nastali ešte pred pár rokmi, kým dosiahli svoju súčasnú hodnotu. Investori však naďalej zarábajú naozaj nekresťanským spôsobom, aj keď sa to fyzicky zdá byť nemožné. Dokážu totiž prísť k čistému zisku, takmer 100 miliónov dolárov zakúpením štátom zadržaných bitcoinov v aukcii polície.

Ak sa bitcoiny používajú nezákonným spôsobom, sú automaticky digitálne zhabané, a po uzavretí prípadu skončia v policajnom aukčnom bloku. Najlepším  a všeobecne aj najväčším príkladom bola akcia Silk Road v októbri 2013, kedy FBI zachytila online trh Silk Road, ktorý používal bitcoiny na predaj a nákup liekov a tiež na všetky druhy iných nezákonných transakcií. Odvtedy boli medializované ešte 4 podobné veľké akcie.

Prvým veľkým víťazom takejto aukcie bol Tim Drapec, ktorý prišiel k 30 000 bitcoinov za 19,4 miliónov dolárov v júni 2014. Avšak, v najnovšom maximálnom kurze dosiahli tieto bitcoiny hodnotu až 71,9 miliónov dolárov a Draper prišiel k čistému zisku vo výške až 52 miliónov dolárov.

O niekoľko mesiacov neskôr investoval Barry Silbert 48 000 bitcoinov prostredníctvom svojej burzy za 18,1 milióna dolárov. Za necelé tri roky nadobudli hodnotu 115,1 miliónov dolárov! A v novembri 2015, údajne nezmenený kupujúci, prišiel k zisku 90,9 milióna dolárov za 44 000 bitcoinov. Po ňom nasledoval akýsi anonym, ktorý v auguste 2016 vynaložil 4,9 milióna dolárov na 2700 bitcoinov.

Vďaka neskutočnej ponuke na týchto policajných aukciách sa jednoznačne nevylučujú veľké zisky. Stačí trocha trpezlivosti a malá trhová zľava môže znamenať ozajstné šťastie.

Zdroj: celebritynetworth.com

Aj keď preferujem luxus v duši, rada sa kochám peknými vecami, ktoré sú často skvelou inšpiráciou či motiváciou. Nedokážem žiť bez písania, kávy a kníh. Verím, že sny sa môžu stať skutočnosťou, no nikdy to nepôjde ľahko, pretože najlepšie veci si musí človek zaslúžiť!Buďte prvý